22.1.2023
V sobotu jsme šly do utkáním s prvním týmem tabulky 1.ligy - Sokol Nusle. V neděli nás čekal mladý, bojovný tým BA Sparta. Dva naprosto rozdílné dny v posuzování rozhodčích.

Sokol Nusle - USK Praha B 57:64

Ve vyrovnaném zápase nás v rozhodujících okamžicích podržela střelecky A.Merhautová, která zatížila konto soupeře 26 body. Povzbuzující vítězství do dalších bojů o záchranu 1.ligy. Ač se nechceme zabývat posuzováním rozhodčích, je kupodivu statistka TH. Tým Nuslí 37 vystřelených TH - oproti 14 TH USK. V nedělním zápase - tvrdém zápase, bychom s trendem sobotního pískání nedohrály ani jeden tým. V neděli extrémně tvrdý zápas, kde se prakticky nepískalo vůbec. Je spíše k zamyšlení jak máme - jako trenéři i hráčky s tímto pracovat, když je každý den v posuzování jiné.

 

BA Sparta - USK Praha B 70:42

Špatným vstup do zápasu měl náš tým. Velmi tvrdé utkání. Skóre o lepší výsledek rozhodně ovlivnilo zranění kolene A.Merhautové. S pomocí do dalších zápasů, je další hráčkou s kterou nemůžeme počítat. Moc si přejeme brzké uzdravení. 

Respekt za oba dva dny zaslouží Tea Samouk. I když by někdy zasloužila za neproměňování šancí z podkoše, odtáhla tento víkend. Mladší hráčky by si z ní měly brát příklad. Bránila, doskakoval, bodovala, rozehrávala - snažila se týmu pomoci co se dá. 

V dalším průběhu 1.ligy bude důležité každé vítězství, či porážka, která rozhodne o záchraně, nebo sestupu USK Praha B. Spodní část tabulky je velmi vyrovnaná a "černý Petr" může spadnout na kohokoliv od 7.místa.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

4.
úno
USK Praha B
SK UP Olomouc
5.
úno
USK Praha B
BK Havířov

Výsledky

22.
led
70
42
BA Sparta
USK Praha B
21.
led
57
64
Sokol Nusle
USK Praha B

Tabulka

1.
Sokol Nusle
25
2.
BA Sparta
24
3.
DSK Brandýs
23
4.
Žabiny Brno B
23
5.
Sokol Pečky
21
6.
SK UP Olomouc
20
7.
BK Havířov
19
8.
USK Praha B
19
9.
HB Aritma
19
10.
Basket Poděbrady
18
11.
BSK KP Brno
17
12.
Studánka Pardubice
15

Tréninky

Trenéři

Lucie Kůželová
Jana Klečková
Lenka Skoumalová