10.10.2022

BK Havířov x USK Praha B           66:60

O osudu utkání rozhodl vstup. Nekoncentrovaností v obraně jsme soupeře nechaly jít do výrazného vedení. Do poločasu se  podařilo vedení soupeře dotáhnout. Do třetí čtvrtiny jsme vstupovaly s mankem jednoho bodu. Bohužel i vstup do třetí čtvrtiny byl špatný. Soupeř i díky několika “šťastným“ střelám šel do dvouciferného vedení, které jsme již stáhnout nedokázaly.

SK UP Olomouc x USK Praha B       79:67

V neděli nás čekalo výrazně zkušenější družstvo Olomouce. První dvě čtvrtiny jsme držely se soupeřkami krok a hrály vyrovnanou partii. Bohužel nasazené tempo jsme po zbytek utkání nedokázaly udržet. Zbytečné ztráty míče, nekoncentrovanost v obranném doskoku, atd…. A i když se nechceme vymlouvat na výkon rozhodčích, tak nevyrovnanost v počtu faulů je do očí bijící (9:24) a díky tomu také množství trestných hodů (Olomouc 18/26, USK 2/2).

O tomto víkendu jsme se přesvědčily, že můžeme držet krok i s o mnoho zkušenějšími hráčkami. Dále však musíme pracovat na tom, abychom takovéto zápasy dotahovaly do vítězného konce.