10.6.2021

 

Po rozvolnění a konečně trénincích v hale, začala i reprezentační soustředění. Tento rok se odehrají Challengers turnaje U16, U18.  Jedinou vrcholnou akcí je MS U19 v Maďarsku. Nikdo v turnajích Challengers nepostuje, či sestupuje. Přesto po ročním výpadku trénování a hraní soutěží, jsou tato setkání motivací pro všechny hráčky.

Do širšího reprezentačního výběru U16 se z našeho klubu USK Praha dostala Karolína Petlanová s Emmou Frankovou. V U18 naše barvy hájí Marie Žílová, Nikola Zdeňková. Pozvány budou i Julie Nekolná s Terezou Jenkovou, které se nyní soustředí na kvalifikační utkání o DL U19, který chce klub vybojovat. Do týmu měla proniknout i Sára Špelinová. Bohužel ze zdravotních důvodů musela přípravu odmítnout.

Vrcholnou akcí pro tuto sezónu určitě bude MS U19. V širiší nominaci trenérky Romany Ptáčkové je za náš klub Kateřina Zeithammerová s Annou Chromou. Přejeme hodně štěstí a budeme našim hráčkám držet pěsti, aby pronikly do závěrečné nominace o MS.

USK Futures PRAHA

Nadcházející utkání

1.
dub
USK Praha B
Žabiny Brno B
2.
dub
USK Praha B
BSK KP Brno

Výsledky

12.
bře
64
67
Basket Poděbrady
USK Praha B
11.
bře
55
73
DSK Brandýs
USK Praha B

Tabulka

1.
Sokol Nusle
36
2.
BA Sparta
36
3.
Sokol Pečky
33
4.
DSK Brandýs
32
5.
BK Havířov
32
6.
Žabiny Brno B
31
7.
USK Praha B
29
8.
SK UP Olomouc
28
9.
Studánka Pardubice
27
10.
HB Aritma
26
11.
BSK KP Brno
26
12.
Basket Poděbrady
24

Tréninky

Trenéři

Lucie Kůželová
Jana Klečková
Lenka Skoumalová