20.11.2017
O víkendu jsme hrály se soupeři o čelo tabulky.

Sokol Nusle - USK Praha B 77:58

Výborný, vyrovnaný první poločas předvedl náš tým proti Sokolu Nusle. O utkání rozhodla třetí čtvrtina. Tým Nuslí posílen o Elišku Mircovou, Petru Bakajsovou a veden skvělou Pospíšilovou předvedl ve třetí čtvrtině velmi dobrou  hru, na kterou náš mladý tým nenalezl odpověď.  K lepšímu skóre pro nás jsme mohly přispět větší úspěšností TH – 10 nedaných TH

Bižuterie Jablonec nad N. - USK Praha B 69:65 po prodloužení

V neděli jsme zavítaly do Liberce, kde jsme hrály o první místo v tabulce s týmem Jablonce. Začaly jsme velmi laxně a houževnatý a fyzicky vyspělý tým Jablonce šel zaslouženě do vedení. Pohořely jsme v první polovině utkání v obranné činnosti – odstavování, obrana 1:1. Poločas jsme prohrály o 10 bodů. V druhé části se nám podařilo vrátit do utkání. Bojovnost a nasazení se holkám nedala upřít, ale za zbytečné ztráty nás soupeř trestal koši. Za vyrovnaného stavu jsme měly v posledních sekundách míč v rukách. Bohužel nájezd jsme neproměnily a tak se šlo do prodloužení. Prodloužení jsme začaly lépe, ale zkušený  tým Jablonce dotáhl utkání do vítězného konce.

Smutnou stránkou je chování diváků Jablonce. To, co dokázali křičet za vulgarismy na naše mladé hráčky, nebylo slučitelné se sportovním chováním, ani s chováním slušného, rozumného člověka. Mimo Terezy Šípové a Nikoly Feštrové je tým složen z hráček dorostu.