Aktuality

28
10

Ve středu nás čeká druhý zápas v Eurolize

V úterý ráno odlétají basketbalistky USK Blex Praha ke svému druhému zápasu v nejprestižnější evropské klubové soutěži žen. Ve druhém kole Euroligy čeká českého vicemistra francouzské Bourges.
25
10

Vítězství v derby je naše

Basketbalistky USK Blex Praha zvítězily i ve svém druhém utkání v nejvyšší soutěži žen. když si tentokrát poradily se Spartou Praha 81:51.
24
10

Bortelová má utržený úpon

Kapitánka USK Blex Praha si ve třetí čtvrtině středečního euroligovéhozápasu mezi USK a Barcelonou bolestivě poranila chodidlo. Lékaři pozdějidiagnostikovali její zranění jako utržený úpon spodní strany chodidla.Veroniku teď čeká 10 dní absolutního klidu a následně rehabilitace.
05
11

V Pays D Aix chyběly k vítězství tři body

Přestože sehrály basketbalistky USK Blex Praha v Eurolize zatím své nejpovedenější utkání. na vítězství nedosáhly. Ve Francii jsme prohrály těsně 70:73.
23
10

Barcelona nad naše síly

Velká nervozita. která provázela basketbalistky USK v průběhu celého zápasu byla hlavní příčinou jejich dnešní porážky. Vysokoškolačky se nedokázaly dostat do svého obvyklého tempa a premiérový zápas prohrály 52:76.
09
10

Euroliga začíná již 22. října

Zápasem s Barcelonou zahájí na Folimance ve středu 22. října od 17.15 basketbalistky USK Blex Praha svou premiérovou sezónu v Eurolize. Tým. který získal přes léto 7 nových basketbalistek rozhodně nebude chtít hrát v Eurolize druhé housle a tak by jistě všem prospěl dobrý rozjezd do soutěže.

Už loni. kdy naše hráčky nastupovaly v poháru FIBA. se ukázalo. že utkání v evropských pohárech mají úplně jiný náboj.
03
10

Naše řady posílí jugoslávská reprezentantka

Dva týdny před začátkem ligových soutěží jsme získali velkou posilu pod koš. Náš tým doplní 197 cm vysoká reprezentantka Srbska a Černé Hory Ivana Matovič.

„Doplnit náš kádr o kvalitní podkošovou hráčku jsme chtěli již dlouho. prozradil nám manažer USK Marek Kučera. „S Matovičovou jsme jednali asi měsíc a jsme rádi. že se nám vše podařilo dotáhnout do úspěšného konce.“
28
09

České reprezentantky mají stříbro

Naše basketbalové reprezentantky vybojovaly na Mistrovství Evropy v Řecku stříbrné medaile a tím si zajistily postup na Olympijské hry v roce 2004. Blahopřejeme všem našim reprezentantkám a specielně pak Markétě Mokrošové a Luboru Blažkovi.
25
09

Češky do čtvrfinále

České reprezentantky vyhrály základní skupinu evropského šampionátu a postoupily tak do čtvrtfinále kde se utkají s Belgií. V dresu reprezentace se ve dvou zápasech objevila i Markéta Mokrošová.
14
09

Mokrošová na mistrovství Evropy

Markéta Mokrošová se objevila v nominaci pro mistrovství Evropy 2003. které začíná 19. září v Řecku. Gratulujeme!
14
09

Naše hráčky na univerziádě

Český vysokoškolský výběr pod vedením trenéra Ivana Beneše obsadil na letní univerziádě v Daegu 7. příčku. K tomuto úspěchu přispěly velkou měrou i naše hráčky Veronika Bortelová. Kamila Hlaváčková. Martina Pechová a Miroslava Vodrážková.
21
07

Mnichovský los nám přidělil sedmičku soupeřů

Los zařadil basketbalistky USK Blex KV Praha v jejich premiérové sezóně do základní skupiny A. USK se střetne s Jekatěrinburgem. Ružomberokem. Šoproní. Bourges. Pays d‘Aix. Chietti a s Barcelonou. se kterou soutěž 22. října zápasem na Folimance začne.
16
07

USK si v příští sezóně zahraje Euroligu

Radostná zpráva dorazila ve středu v poledne na Folimanku. Stříbrný medailista dostane možnost hrát v příštím roce nejprestižnější klubovou soutěž starého kontinentu Euroligu.

„Všechno se seběhlo velmi rychle.“ řekl nám do telefonu manažer USK Marek Kučera. „V pondělí nám přišel fax ze sekretariátu FIBA. zda-li trvá náš zájem hrát v Eurolize a my jsme tuto nabídku bez váhání přijali.“
16
07

Reprezentace do 20 let postoupila na ME

České basketbalové reprezentantky do 20 let postoupily na Mistrovství Evropy. které se bude konat v roce 2004 ve Francii. Všechny čtyři zápasy v dresu národního týmu odehrála i naše nová posila rozehrávačka Hana Staňková. Hana si ve čtyřech zápasech připsala na své konto 15 bodů a 20 asistencí!
15
06

Pechová se vrací domů

189 centimetrů vysoká basketbalistka se vrací do naší ligy po dvou letech v zahraničí a stává se tak již pátou posilou druhého celku minulého ligového ročníku. USK Blex KV Praha.

Pro Martinu není USK žádnou neznámou. Na Folimance již hrála před svým odchodem do ciziny. „ Zkusit to v cizině bylo moje velké přání.“ netajila Pechová důvod. proč opustila české palubovky. Sezónu 2001/2002 tak strávila v maďarské Péczi. minulý rok hrála v polské Pabianici.