Naše hráčky zakončily nadstavbu v Brně

31.3.2004
Poslední zápas nadstavbové části zavedl naše basketbalistky do Brna. Utkání nakonec přes velmi špatný začátek skončilo přijatelným výsledkem 72:48. vše ale mohlo dopadnout mnohem lépe.

USK se ujal hned v úvodu vedení 3:0. když Voračková proměnila koš s faulem a následně byla úspěšná i při střelbě z čáry trestného hodu. Další koš ale hostující hráčky. které se střelecky trápily. daly až za osm minut. To již Brno vedlo 17:3.

Jasná převaha domácích trvala až do 15. minuty. To už světelná tabule ukazovala stav 27:9. USK pak přeci jen přidal na obrátkách a dobrou obranou nejednou zkomplikoval mistryním život. Brno si ale výsledek pohlídalo. Výkon ve zbytku zápasu příliš nepotěšil trenéra domácích Jana Bobrovského. "Hráli jsme špatně. ani nevím koho vybrat jako nejlepší hráčku." řekl po zápase Bobrovský. Jeho protějšek Ivan Beneš litoval nevydařeného začátku: "Domácí družstvo si vybudovalo velmi brzy dvacetibodový náskok. který se nám přes enormní snahu nepodařilo snížit. S naším výkonem jsem ale spokojenější. než při našem posledním vzájemném zápase ve finále Českého poháru. Nebýt špatné střelby v začátku zápasu. mohl být výsledek ještě lepší."

Gambrinus JME Brno - USK Blex KV Praha 72:48 (21:7. 32:15. 51:29)

body: Vítečková Eva 14. Machová Hana 11. Šarenac Rankica 11. Kováčová Alena 11. Dos Santos Cintia Silva 8. Uhrová Michaela 5. Hamzová Romana 5. Večeřová Ivana 5. Žirková Zuzana 2. Veselá Jana 0 - Voračková Ivana 12. Hlaváčková Kamila 10. Matovič Ivana 10. Bortelová Veronika 8. Pechová Martina 6. Ziklová Hana 2. Klečková Jana 0. Mokrošová Markéta 0; střelba 3b.: 13/5:6/0; střelba 2b.: 63/24:51/22; TH: 13/9:9/4; doskoky: 42:31; chyby: 11:11; rozhodčí: Rozsypal Pavel a Egr Jaroslav; 150 diváků; nejlepší hráčka: Kováčová Alena