V zápase s Aix jsme třetí výhru nezískali

14.1.2004
V zápase 10. kola Evropské ligy s Aix en Provence jsme ještě v poločase drželi vyrovnané skóre 31:31. Druhá půlka ale vyšla lépe Francouzkám. které nakonec vyhráli 78:54.

USK Blex Praha - Aix en Provence 54:78 (13:14 31:31 44:57)

Hostující basketbalistky začaly lépe a po dvou minutách vedly 6:0. Nástup Francouzek ale USK nepoložil. a po koši Pechové vyrovnal v 6. minutě na 7:7. Skóre pak bylo dlouho vyrovnané. větší náskok si vytvořily opět Francouzky až v 18. minutě. kdy vedly rozdílem devíti bodů. Nástup domácích přišel v pravou chvíli. Devět bodů v posledních dvou minutách první půlky znamenalo vyrovnaní (31:31).

Euforie vydržela USK i na začátku druhého poločasu. Domácí se hned z prvního útoku dostali do vedení a s Aix to v tu chvíli nevypadalo nejlépe. Jenže hostující hráčky zvládly těžkou chvíli bravurně – čtrnácti body v řadě. Aix ve druhé půlce mnohem lépe bránil. vysokoškolačky si jen stěží hledaly dobré střelecké pozice a především začaly kupit chyby.

Manko 13 bodů před začátkem poslední části donutilo Pražanky k risku. Vytažená obrana však své ovoce nepřinesla. V pohodě hrající Francouzky si s českou obranou poradily chytrou kombinací a svůj náskok v poslední části ještě zvýšily.

„Bohužel jsme nezvládly úsek hry ve třetí čtvrtině. kdy jsme dovolili Francouzkám odskočit do třináctibodového vedení. Udělali jsme najednou moře chyb a dovolili jsme Aix dostat se do herní pohody. Je to škoda. první půlka byla velmi dobrá.“ řekl po zápase trenér USK Ivan Beneš.

„Myslím že klíčem k našemu vítězství byla dnes obrana. která byla hlavně ve druhé půlce podle mých představ.“ reagoval trenér hostí Abdou N´Diaye.

Body: Voračková 13. Borovičková 11. Matovičová a Pechová 10 - Volnaya 15. Lacroixová 15. Mandičová 12. Kiretová 11. Lesdemaová 11. Harrowerová 11
Rozhodčí: Staudenmayer(Něm.). Kratschmer (Rak.)
Fauly: 16:14. Trestné hody: 13/11 - 24/22. Trojky: 5:6. Diváci: 400