Bourges si veze z Prahy výhru

19.12.2003
Ne že bychom podali špatný výkon. V zápase 9. kola Euroligy jsme byli favoritkám vyrovnaným soupeřem. Bohužel se nám ale v klíčových momentech nevedlo v útoku tak. jak bychom si představovali.

USK Praha - Bourges 42:57 (12:16 24:33 33:44)

Zápas mezi USK a Bourges byl především ve znamení obran. Diváci na Folimance tak žádné útočné hody neviděli. Domácí hráli s favoritem vyrovnanou partii. Vysokoškolačky výborně bránily. bohužel se jim dnes vůbec nedařilo v útoku.

Bourges vyhrál první čtvrtku o čtyři body a úspěšnější byl i ve druhé čtvrtině. V těžké chvíli ale domácím pomohly dvě trojky Klečkové a USK tak šel do druhého poločasu se slušným výsledkem 24:33. Třetí část přinesla vůbec nejvyrovnanější hru. Obrany jasně dominovaly nad útoky a tak obě družstva dala za třetí část jen 19 bodů. Už to vypadalo. že bude v podobném duchu probíhat i závěrečná část. jenže domácí vytáhli celoplošnou obranu a tato změna přinesla své ovoce.

Pět minut před koncem zápasu to bylo o 8 pro Bourges a domácí šli sami na koš. jenže neproměnili a z následujícího útoku vrátila rozehrávačka Popová Bourges zpět jedenáctibodové vedení. Vysokoškolačky se ještě snažily snížit. několik nepřesností v útoku jim ale sebralo poslední naděje.

„USK hrál dnes mnohem lépe. než v našem prvním vzájemném zápase v Bourges a především v obraně předvedl výborný výkon. Nám se ale dařilo lépe v útoku a díky tomu jsme vyhráli.“ zhodnotil zápas trenér Bourges Pierre Vincent.

Jeho protějšek Ivan Beneš litoval zbytečných chyb. bez kterých by byl výsledek ještě lepší: „Nesehráli jsme dnes s favoritem špatný zápas. Myslím. že s obranou můžeme být spokojeni. bohužel jsme v rozhodujících chvílích udělali více chyb. proto je výsledek takový. jaký je.“

Body: Matovič 14. Voračková 9. Klečková 6
- Drljacová 12. Grginová 11. Ndongueová 10.
Rozhodčí: Lamonica (It.). Bodnár (Maď.) Fauly: 15:9. Trestné hody: 14/11 - 16/8. Trojky: 3:3.
Diváci: 300 Nejlepší hráčka utkání: Ivana Matovič (USK Praha)