Na nováčkovi jsme si spravili chuť

6.12.2003
Po dvou nepovedených zápasech jsme konečně dokázali podat odpovídající výkon. Na slušném výsledku se podílel celý tým a diváci na Folimance tak mohli poprvé v tomto roce slavit stovku.

USK Blex KV Praha - BK Lokomotiva Karlovy Vary 108:57 (22:13. 44:28. 76:44)

Karlovy Vary s námi dokázaly držet jen v prvních 5 minutách zápasu. Zlepšená obrana našich hráček přinesl brzy své ovoce. soupeřky měly problémy se zakončení. udělaly hodně chyb kterých jsme dokázali využít.

Druhou půli začaly basketbalistky USK útočnou smrští. Za 5 minut přidaly k šestnáctibodovému náskoku dalších 17 bodů. když si se soupeřkami dělaly doslova co chtěli. Dobrým výkonem jsme pokračovali i v závěrečné části. kterou jsme vyhráli 32:13 a mohli jsme se tak radovat z první stovky na domácí půdě v této sezóně.

body: Ziklová Hana 21. Matovič Ivana 15. Klečková Jana 14. Mokrošová Markéta 14. Hlaváčková Kamila 10. Gerstnerová Petra 6. Podešvová Simona 6. Voračková Ivana 6. Staňková Hana 6. Bortelová Veronika 5. Borovičková Bronislava 3. Pechová Martina 2
- Větrovcová Lenka 18. Mikolajová Pavlína 8. Ábelová Michaela 7. Sedláčková Blanka 6. Zohnová Kateřina 6. Magerčiaková Michaela 5. Martínková Marie 4. Hricková Katarina 3
střelba 3b.: 8/4:11/6; střelba 2b.: 54/37:24/9; TH: 26/22:26/21; doskoky: 31:13; chyby: 24:21; 5 chyb: 32. Magerčiaková Michaela
rozhodčí: Nejezchleb Petr a Večeřa Pavel; komisař: Zelinka Vladimír; 200 diváků; nejlepší hráčka: Hlaváčková Kamila

Ivan Beneš (trenér domácích): O našem vysokém vítězství rozhodl začátek druhé půlky. kdy se nám povedlo soupeře zmáčknout a vytvořit si již v 25. minutě náskok 33 bodů. Slušně dnes zahrála i celá lavička. která dokázala udržet vysoké tempo hry až do konce zápasu.

Václav Macek (asistent trenéra hostů): Soupeř se na nás dobře připravil. My jsme udělali spousty chyb v obraně. kazili jsme moc i v útoku. proto je konečný rozdíl tak velký.