Zápas se Šoproní nám nevyšel

3.12.2003
Na dnešek nebudou basketbalistky USK vzpomínat v nejlepším. Do zápasu daly vše. přesto prohrály drtivým rozdílem 30 bodů. když na dnes fantastickou Šoproň nestačily.

USK Praha - Šoproň 57:87 (9:23 19:34 36:64)

Maďarkám vyšel začátek zápasu na výbornou. Nejen že hostující hráčky skvěle bránily a daly tak domácím minimum prosturu. dařilo se jim výtečně i v útoku. Rychlá nápaditá hra a téměř bezchybné kombinaci přinesly své ovoce a tak Šoproň získala již po první čtvrtině čtrnáctibodový náskok. Hostující hráčky začaly ve stejném stylu i druhou čtvrtku a tak si trenér Beneš brzy musel vzít další time-out. To už svítilo na světelné tabuli skóre 30:11 ve prospěch Šoproně.

Oddechový čas USK pomohl a následující šestibodová šňůra aspoň na chvíli dala domácím naději na příznivější vývoj zápasu. Jenže výborně hrající Maďarky už USK víc nedovolily. Do přestávky ještě přidaly ke svému náskoku další dva body a ve třetí čtvrtině. kterou vyhrály 30:17. definitvně proměnily zápas ve svou exhibici. Vysokoškolačkám se nedala upřít snaha. dnes ale na vítězství proti fantastické Šoproni neměly.

“Odehrály jsme nejlepší zápas sezóny.” pochválila své svěřenkyně spokojená trenérka Natália Hejková. které v dobré náladě na tiskové konferenci v žertu připomněla. že na Folimance vždycky vyhrávala. kdysi dokonce jako hráčka USK.

Pro kouče USK Ivana Beneše bylo hodnocení mnohem těžší. “Šoproň dnes hrála výborně. byla lepší a zaslouženě zvítězila. Ukázala nám. že se jako nováček musíme ještě hodně zlepšit. abychom mohli konkurovat takovým týmům.” řekl po zápase Beneš.

Body: Hlaváčková 12. Pechová 8. Borovičková 8
- Kovačevičová 25. Zakalužná 13.
Rozhodčí: Schmidt (Něm.). Kudlicki (Pol.). Fauly: 13:16. Trestné hody: 14/10 - 11/7. Trojky: 3:6. Diváci: 450
Nejlepší hráčka utkání: Gordana Kovačevičová