Se Slovankou opět vítězně

28.3.2023
ZVVZ USK Praha přivítala na své palubovce ve čtvrtfinálové fázi Chance ženské basketbalové ligy městského rivala Slovanku. Úvodní duel na půdě soupeře byla jednoznačná práce. Po několika odehraných minutách bylo jasné, že i druhé utkání bude mít podobný průběh.

Vstup do zápasu byl v režii domácích, kteří si během pěti minut vypracovali dvouciferné vedení. Pomohla jim hlavně dobrá obrana. Slovanka se tak prosadila pouze třikrát, z toho dvakrát zpoza trojkového oblouku. ZVVZ USK Praha pokračovala ve druhé části stejně úspěšně, jako v té první. Konto soupeřek zatížila 28 body. Do poločasu se hned pětice basketbalistek Natálie Hejkové přiblížilo, nebo pokořilo desetibodovou hranici. V součtu to dělalo skóre 54:22 pro domácí.

Opory jako Alyssa Thomas nebo María Conde do zápasu nezasáhly, ani to však ZVVZ USK Praha nezabránilo předvádět vynikající hru v defenzívě. Za celý druhý poločas obdržely pouhých 13 bodů. Z toho také pramenilo 32 bodů po ztrátách soupeře a dalších 26 přidali po rychlých protiútocích. ZVVZ USK Praha tak jednoznačně dovedla druhé čtvrtfinálové měření se Slovankou k výhře 113:35. Další vzájemný zápas se odehraje tento pátek v hale Královka od 18 hodin.

Klíč k úspěchu bylo bodové rozložení na téměř všechny hráčky ZVVZ USK Praha. Dvě z nich, jmenovitě Temi Fágbénlé a Brionna Jones, zaznamenaly double double. Britka za 25 bodů a 12 doskoků, Američanka za 20 bodů a 10 doskoků. Triple double utekl kapitánce Teje Oblak. Za 29 minut zaznamenala 14 bodů, 9 doskoků a 8 asistencí se stoprocentní střelbou za dva body. I Valériane Vukosavljević sahala po double double. K získání jí chyběl jediný doskok, když nastřílela 10 bodů.

ZVVZ USK Praha – Basket Slovanka 113:35 (26:8, 28:14, 21:7, 38:6)
Fágbénlé 25 (12 d.), Jones 20 (10 d.), Vyoralová 16, Oblak 14 (9 d., 8 a.), Šípová 12, Vukosavljević 10 (9 d.), Wrzesiński 10, Sklenářová 6