U20 mezi osmičkou nejlepších

12.7.2022
Basketbalová reprezentace do žen do dvaceti let se na Mistrovství Evropy probojovala mezi osm nejlepších týmů bez jediné porážky. V osmifinálovém zápase zdolala tým Belgie 65:42. Ve čtvrtfinále, které se hraje zítra od 15:45, vyzve český výběr Polsko.

Dá se říct, že vítězství nad Belgií nebylo nic těžkého. V úvodní čtvrtině hráčky Romany Ptáčkové zamkly obranu a dovolily Belgičankám pouhé 4 body. Z čisté agresivní obrany se otevíral prostor pro rychlé protiútoky, který znamenal rychlé dvouciferné vedení. To se před poločasem dostalo i přes dvacetibodový náskok. Ten před poločasem soupeřky kosmeticky umazaly. A tak Česko šlo do šaten s šestnácti body k dobru.

Belgičanky po přestávce zpřesnily hru a po sedmi odehraných minutách stáhly ztrátu na 10 bodů. V tu chvíli svěřenkyně Romany Ptáčkové znovu nastartovaly motory a desetibodovou šňůrou odvrátil drama, které mohlo nastat. Belgie nenašla síly na razantnější umazání rozdílu a Češky tak hladce postoupily do čtvrtfinále Evropského šampionátu divize A.

Další skvělý výkon předvedla Valentýna Kadlecová. Za 23 minut stihla 15 bodů a hlavně v první půli byla největším tahounem českého výběru. Petra Malíková nastřílela 12 bodů a její spoluhráčka Dominika Paurová zapsala double- double za 11 bodů a 10 doskoků.

Česko – Belgie 65:42 (16:4, 19:15, 19:15, 11:8)
Kadlecová 15, Malíková 12, Paurová 11 (10 d.), Zeithammerová 9, Vydrová 4 (8 d.), Brejchová a Fučíková po 4, Pokorná 2 (7 d.), Ceralová a Hibalová po 2, Vejvodová a Vlčková po 0