Druhý zápas, druhá výhra

9.7.2022
České basketbalistky získaly další skalp. Na evropském šampionátu do dvaceti let porazily Francouzky. V zítřejším duelu je čeká Nizozemsko, které na turnaji ještě neokusilo pocit z vítězství.

Přesná a tvrdá obrana českých hráček přinesla své ovoce v první polovině utkání. Za stavu 9:9 se hráčky vedené Romanou Ptáčkovou trhly a do poločasu vypracovaly devítibodové vedení. Po poločase se díky rozhodčím Francie dostala do hry a umazala náskok lvic. V poslední části bylo opět srovnáno a to byl správný čas pro time-out českého týmu. Valentýna Kadlecová se dvakrát po sobě prosadila, tím rychle uklidnila svůj tým a Češky si tak připsaly i druhou výhru na šampionátu. Zítra si mladé české basketbalistky zahrají svůj třetí zápas od 20:15.

Česko – Francie 59:54 (16:11, 22:18, 9:12, 12:13)
Vydrová 11 (11 d.), Zeithammerová 11, Brejchová 9, Kadlecová, Hibalová a Pokorná po 6, Paurová 4, Malíková, Fučíková a Ceralová po 2