Ružomberok nad naše síly

19.11.2003
Basketbalistky USK Blex Praha podlehly v 5. kole Evropské ligy slovenskému mistrovi. Ružomberoku 60:73. po poločase 35:36.

Utkání přineslo od začátku až do konce vyrovnanou bitvu. Ani jeden ze soupeřů si nedokázal vytvořit výraznější náskok a tak o výsledku rozhodl až samotný závěr zápasu. USK se na Slovensku opíral především o dobrou hru pod košem. kde zářilo duo Pechová. Matovičová. které zařídilo celkem 35 bodů Pražanek. horší už to bylo při hře z venku. „Slovenky nás výborně bránily. Těžko jsme si hledali střelecké pozice a udělali jsme také obrovské množství chyb.“ litoval trenér USK Ivan Beneš. při vzpomínce na 22 ztracených míčů.

Pražanky prohrávaly po prvním poločase o jediný bod. Ve třetí části se dokonce dostaly do čtyřbodového vedení. o něj však kvůli zbytečným chybám přišly. Rožumberok náskok hostů brzy stáhl. Rozhodující okamžik přišel až v závěru zápasu. Slovenky se dvě minuty před koncem dostaly do pětibodového vedení. USK už nezbývalo mnoho času a tak začal riskovat. Střelba z dálky a celoplošná obrana však Pražankám nevyšla. „V samotném závěru jsme již museli riskovat. Ružomberok ale zahrál koncovku velmi dobře a nedal nám šanci.“ dodal Beneš.

MBK Ružomberok - USK Blex Pŕaha 73:60 (22:21 36:35 55:54)

body: Martina Pechová 18. Ivana Matovičová 17. Bronislava Borovičková 11