Vítězná série přerušena.

28.3.2022
V odvetách prohráváme se Slovankou a vítězíme nad Chomutovem.

USK Praha vs. Basket Slovanka 54:67

Hned podruhé jsme se v tomto týdnu utkali s Basket Slovankou, tentokrát na naší palubovce, kterou pro tento zápas byla hala Šantrochova. První poločas byl v naprosté režii soupeřek. My jsme bojovaly především s naší úspěšností střelby. Ta o poločase byla na hodnotě pod 10 procenty. S takovým číslem se opravdu nedá vyhrávat. Poločasové skóre bylo 21:38 pro Slovanku. Po poločasové rozmluvě jsme se konečně zvedly a tuto čtvrtinu jsme vyhrály 17:4. Před poslední čtvrtinou tedy nebylo nic rozhodnuto. Podařilo se nám snížit na rozdíl čtyř bodů, ale to bylo z naší strany vše. Soupeř si díky velmi dobrému prvnímu poločasu vytvořil tak velký náskok, který jsme nedokázaly vymazat. Naše úspěšnost za 2 byla 33 % a za tři jsme nedaly žádnou z 10ti střel.

USK Praha vs. BK Levhartice Chomutov 64:61

Druhý víkendový zápas jsme již odehráli v naší hale na Královce. Soupeřky z Chomutova v poslední době mají zlepšující se formu a tak jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Do zápasu jsme sice vstoupily lépe než předchozí den, ale i to bylo málo. Hráčky z Chomutova hrály jednoduchý, ale efektivní basketbal, kdy nás přehrávaly především ve hře 1 na 1. Ze čtyř čtvrtin jsme vyhrály pouze jednu jedinou. Naštěstí se tento náskok z druhé čtvrtiny ukázal jako klíčový a i přes dramatickou koncovku jsme nakonec celý zápas dotáhli do vítězného konce. Tento víkend nebyl z naší strany herně úplně podařený, nicméně už teď naše koncentrace bude směřovat na další herní víkend v Brně, kde budeme chtít 2x zvítězit!