Připisujeme si dvě venkovní výhry!

6.2.2022
Odvážíme si dvě velmi cenná vítězství.

ŠBK Parker-Hannifin Sadská vs. USK Praha 72:74

V sobotu nás čekalo venkovní utkání v Sadské, kam jsme ani teď neodcestovali v kompletní sestavě, nicméně oproti předchozímu hernímu víkendu jsme měli k dispozici celkem 11 hráček. Děvčata nastoupila s opravdu velkou chutí a z toho pramenilo vedení 20:14 po první čtvrtině. Soupeřky se za žádnou cenu nechtěly vzdát, přitvrdily a my začaly kupit chyby. Právě kvůli tomu jsme tuto čtvrtku prohrály v poměru 24:15. Do druhého poločasu jsme šly s malou ztrátou, kterou jsme díky dobrému vstupu ihned smazaly. Oba týmy se několikrát během zápasu vystřídal ve vedení a diváci tak mohli sledovat napínavou koncovku. Tu jsme si díky trestným hodům dokázaly pohlídat a v tomto velmi tvrdém utkání si tak připisujeme vítězství o 2 body!

BA Sparta vs. USK Praha 64:71

V neděli nás v brzých ranních hodinách čekalo derby s BA Sparta. Tento soupeř nás už letos dokázal porazit a proto naše motivace vyhrát byla ještě o trochu větší. Holky byly povzbuzeny sobotním velmi dobrým výkonem a především výhrou, což bylo opět znát. Děvčata měla více energie než soupeřky a začátek zápasu se nám vydařil - po prvních 5ti minutách jsme vyhrávali 4:10. Pak se dostavil náš menší výpadek a zbytek čtvrtiny patřil domácím hráčkám. Ve druhé desetiminutovce jsme předváděly rychlý, moderní basket podpořený i střelami z dálky. Jednalo se o jednu z nejlepších čtvrtin v sezóně. Tato část skončila 24:10 pro nás a to znamenalo poločasové vedení o 13 bodů. V tu chvíli jsme se mohli pokusit o smazání náskoku z prvního vzájemného zápasu, který jsme prohráli o 18 bodů. Druhý poločas přinesl vyrovnanou bitvu. Oba týmy se prezentovaly tvrdou obranou, čímž se navzájem nutily k častým ztrátám. Zlomovým bodem utkání byly naše dvě trojky během dvou útoků v poslední čtvrtině. Od této chvíle jsme si hlídaly náš náskok a díky dlouhým útokům a dobrým šestkám po taktických faulech Sparty jsme si náš náskok uhlídaly. Zaslouženě si odvážíme vítězství 64:71!!! Celý tým zaslouží obrovskou pochvalu za energii, povzbuzování a nasazení v obou víkendových utkání!!