První zápas EX U17

27.9.2021
První hrací víkend přinesl našemu týmu pouze jeden zápas.

V sobotu 25.9.jsme odjeli k zápasu do Strakonic. S tímto týmem jsme se potkali již v přípravě, ve které jsme prohráli o 22 bodů. Favoritem utkání byl tedy domácí tým. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný a v tomto duchu se odvíjel vlastně i celý první poločas. Ve třetí čtvrtině jsme vedli o 8 bodů, v tu chvíli soupeřky zvýšily tlak, my jsme znervózněli a zahodili několik vyložených šancí. Mrzet nás může především úspěšnost TH. V takto vyrovnaném zápase jsme jich zahodili celkem 19 (33/14)!!! Domácí hráčky si tedy svoje vítězství urvaly až v posledních minutách. Zápas ovlivnila i skutečnost, že jsme k němu odcestovali bez tří klasických pivotek. Proto jsme na této pozici alternovaly hráčkami z U15 nebo vysokými křídly, ale této role se děvčata zhostila velmi dobře.

Z prvního zápasu si tedy odvážíme prohru 72:65. Za 14 dní se po dlouhé odmlce představíme doma v derby proti BA Spartě a druhý den proti nováčkovi soutěže ze Sadské.

Těšíme se na vaši podporu v SH Královka!