U16 podlehly favoritovi ze Slovinska

11.8.2021
Druhou porážku ze tří zápasů zapsaly na svém Challangeru v Portugalsku české basketbalistky do 16 let. Svěřenkyně Richarda Fouska nestačily tentokrát na Slovinsko 67:84. Zítra je čeká den volna, po kterém vyzvou v pátek Belgičanky.

Český tým měl v nohách včerejší náročné utkání s Polskem, které dospělo až do vyrovnané koncovky a jako by to bylo na unavených hráčkách trochu vidět. Od začátku působily Lvice v některých momentech nekoncentrovaně, dělaly hodně chyb a Slovinky je nemilosrdně trestaly. V závěru první čtvrtiny si Slovinsko vybudovalo poprvé dvouciferný náskok, na což ještě Lvice zareagovaly pět proměněnými šestkami a dostaly se zpět do hry. Druhá čtvrtina pak byla pro Češky nejlepší v zápase, když zlepšily energii, vymazaly pár chyb a po trojce Elišky Trollerové šly ve čtrnácté minutě do vedení a na kontakt se udržely se Slovinkami až do poločasu.

Druhá půle však byla jasně v režii slovinského týmu, který předváděl výbornou ofenzivu a dokázal dostatečně brzdit také české útočné výpady. Od stavu 39:37 v úvodu druhé půle převzaly favoritky kontrolu nad zápasem, rychle získaly zpět dvouciferný náskok a tentokrát se ho ani přes snahu Lvice nepodařilo stáhnout a v závěru už Slovinky kontrolovaly udržení statutu jediného neporaženého týmu v české skupině.

Lvice srazilo hlavně 26 ztracených míčů, ze kterých dalo Slovinsko 24 bodů, nepomohlo ani 14 zahozených trestných hodů. I přesto měl český tým tři dvouciferné střelkyně. Na třináctibodovou Nellu Klapkovou navázaly se 12 body Anna Brožová a s 11 Mariana Přibylová. Slovinsko vedla se 17 body Ajsa Sivka.  

zdroj: cz:basketball