Lvice se vrací do práce

Šťastným rozložením kvalifikačních oken na EuroBasket 2021 nepřišla ženská reprezentace o vrchol sezóny a díky uvolňování opatření se může na začátku června sejít k plánovanému soustředění. Svěřenkyně Štefana Svitka mají kvalifikační skupinu D výborně rozehranou, když v listopadu loňského roku nejprve vybojovaly cennou výhru na palubovce favorizovaných Italek, následně pak doma udolaly nepříjemné Rumunky. Další kvalifikační zápasy jsou v plánu v polovině listopadu 2020. „Vždycky jsem léto považoval za možná nejdůležitější období ve vývoji hráče. Přes léto se dělaly věci, na které nebyl čas v průběhu sezóny,“ vyhlíží pražský kemp startující v pondělí v hale Královka trenér Svitek.

„V Krakově to probíhalo dost podobně jako skoro ve všech klubech ve všech soutěžích na světě. Stalo se to celé ze dne na den, ještě ve středu 11. března jsme měli trénink, ve čtvrtek už nám oznámili, že o víkendu nebudeme hrát. Byla to škoda, protože do konce základní části chybělo poslední kolo. Soutěž se ukončila a rozjeli jsme se do svých domovů. Já odjel do Košic, kde jsem byl vlastně celou dobu,“ popisuje Svitek, jak ho jako trenéra Wisly Krakov postihla koronavirová krize.


Zkušený kouč si tak mohl od basketbalu odpočinou stejně jako jeho hráčky, teď ho však čeká návrat do práce. Jedním z cílů bude hráčky znovu namotivovat, protože nejbližší oficiální zápasy jsou ještě hodně daleko.


„Věřím, že teď, zvlášť po té vynucené pauze, budou hráčky nabuzené na týmový basketbal a natěšené na to se potkat po delší době. Reprezentantky mají k dispozici komfort, který mohou využít ke svému zlepšení a neměly by takovou výhodu zahazovat. Chceme tohohle času maximálně využít, i když spolu znovu nebudeme tak dlouho. Budeme pracovat i na herních činnostech, chceme si zahrát i nějaký zápas, takže to bude trochu mix od všeho. Vím z vlastní zkušenosti, trénoval jsem teď třeba v Polsku nebo v Maďarsku, že po posledním zápase sezóny se hráčky rozešly každá svou cestou a netrénovaly, ani ty domácí, pokud neměly reprezentační sraz. Do kondice se pak postupně vracely až v srpnu,“ hledá Svitek výhody červnového kempu.


Jeho nominace doznala oproti posledním kvalifikačním zápasům několika změn. Jednou ze zásadních je absence pivotky italského Empoli Kamily Štěpánové, která o víkendu ukončila hráčskou kariéru.


„Nevěděl jsem to dopředu a dozvěděl jsem se to až před pár dny. Musíme respektovat její rozhodnutí, sama určitě ví, proč se takhle rozhodla. Chtěl bych jí poděkovat za odvedenou hru, za práci, kterou odvedla, za přístup během jejího působení v reprezentaci a přeji jí všechno nejlepší do běžného života. Nevím, jestli zůstane u sportu, ale už to bude jiné, než když byla hráčka. Tyto kroky je vždy nutné si dobře rozmyslet, protože se těžko berou zpátky a hráčské roky jsou to nejlepší, co může být v životě sportovce,“ chválí Svitek bývalou svěřenkyni.

Přesto bude mít kádr co nabídnout, když se po dlouhodobém zranění vrací zkušená Alena Hanušová, chybět nebudou ani opory Kateřina Elhotová nebo Julia Reisingerová.


„Jsem moc rád, že se některé ze základních hráček rozhodly přijet, protože i tohle soustředění je součástí celé kvalifikace. Nedá se očekávat, že bychom udělali nějaký velký pokrok, co se týče naší hry od pondělka do čtvrtka při tom běžném srazu, protože v pátek se už hraje, v neděli znovu a pak hráčky jedou domů. Je dobře, že se hráčky chtějí lépe připravit a sehrát, aby to v listopadu bylo zase lepší,“ vyhlíží trenér listopadové duely s Dánskem a Itálií.


V průběhu přípravy však žádný mezinárodní duel lvice neodehrají, čekají je jen uzavřené přípravné zápasy s výběrem do 20 let pod vedením trenérky Romany Ptáčkové.


„Jsme rádi, že můžeme sehrát zápasy s reprezentací do 20 let. Dvacítky se sice nepřipravují na žádný vrchol sezóny, protože všechny mládežnické šampionáty byly zrušené, přesto se rozhodly na krátkou dobu sejít můžeme si společně zahrát. Teď se asi nějakou dobu mezinárodní zápasy hrát nebudou, takže jsme rádi za každou možnost po této dlouhé pauze,“ těší se Svitek.

Nominované hráčky: B. Adamcová (Žabiny Brno), S. Beránková (KP Brno), K. Brabencová (USF), K. Elhotová (ZVVZ USK Praha), K. Galíčková (Žabiny Brno), A. Hanušová, B. Holubová (BLK Slavia Praha), A. Kopecká (Žabiny Brno), E. Mircová (BLK Slavia Praha), J. Reisingerová (Valencia), S. Sklenářová (ZVVZ USK Praha), V. Šípová (ZVVZ USK Praha), A. Válková (Weatherford), V. Voráčková (ZVVZ USK Praha), T. Vyoralová (ZVVZ USK Praha).

zdroj: cbf.cz

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

13/07
Začátek zámořské ženské basketbalové ligy se blíží
Jako nejpravděpodobnější se jeví možnost zahájit letošní ročník WNBA 24. července v IMG akademii na Floridě. Tam se odehrají všechny zápasy jak základní části, stejně tak i celé play-off. Jak už jsme vás informovali, základní část bude zkrácena z 36 na 22 zápasů. Vyřazovací část zůstává beze změny.
10/07
mladé lvice z USK
Včera začal již třetí přípravný kemp Lvic do dvaceti let po pandemii koronaviru. V jeho výběru se objevily i tři hráčky z USK, jmenovitě Anna Merhautová, Tereza Halátková a Kateřina Zeithammerová. Holky jsme poprosily o pár odpovědí a vy si můžete přečíst, jaké otázky padly a jak na ně holky odpovídaly.
07/07
Legenda euroligových palubovek
Natália Hejková je jméno, které rezonuje ženskou Euroligou více než 20 let. Když v roce 1999 vyhrála svůj první titul se slovenským Rožumberkom, nikdo si nedokázal představit, jak dlouho a úspěšnou cestu ještě slovenská trenérka absolvuje.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Kemp na Vysočině

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA