Finále Euroligy na podzim!?

Včera odpoledne zasedal board FIBA Europe, který hledal vhodná řešení, jak dohrát mezinárodní soutěže. Zde padlo rozhodnutí, že se zruší všech 16 mládežnických evropských šampionátů. Jak to dopadne s EuroBasketem 2021, který by Česká republika měla pořádat, není jisté. Co je z pohledu ZVVZ USK Praha důležité, je i šance na dohrání Euroligy.

Ta byla ve čtvrtfinálové části přerušena. FIBA na svých stránkách informovala o možném turnaji pro 8 čtvrtfinalistů, který by se měl odehrát v září nebo říjnu. Začnou tedy jednání se zástupci klubů a federací. FIBA ve svém prohlášení dále uvedla, že uspořádání turnaje na jednom místě vidí jako nejlepší řešení.

K celé situaci se vyjádřil i generální manažer ZVVZ USK Praha, Marek Kučera:

„Je to čerstvá záležitost. Připravují dotazník, kde se nás budou ptát, co bychom chtěli a co bychom nechtěli. Z toho pak udělají nějaký závěr, který předloží vedení FIBA a to rozhodne. Za sebe si dokážu představit, že budeme rádi, když se udělá nějaký turnaj a bude to třeba příprava na novou sezonu, ale nemyslím si, že by to mělo být nazvané jako dohrávka sezony 2019/20. To prostě tak není. Nedokážu si představit, že by se nějaká liga dohrávala s jinými hráčkami, než se kterými se hrálo původně. To mi z filozofického hlediska nepřijde správné.“

Finální rozhodnutí, jestli a jak se dohraje nejen Euroliga, ale FIBA EuropeCup nebo ženský EuroCup, by mělo padnout na konci května.

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

05/06
Lvice se vrací do práce
Šťastným rozložením kvalifikačních oken na EuroBasket 2021 nepřišla ženská reprezentace o vrchol sezóny a díky uvolňování opatření se může na začátku června sejít k plánovanému soustředění. Svěřenkyně Štefana Svitka mají kvalifikační skupinu D výborně rozehranou, když v listopadu loňského roku nejprve vybojovaly cennou výhru na palubovce favorizovaných Italek, následně pak doma udolaly nepříjemné Rumunky. Další kvalifikační zápasy jsou v plánu v polovině listopadu 2020. „Vždycky jsem léto považoval za možná nejdůležitější období ve vývoji hráče. Přes léto se dělaly věci, na které nebyl čas v průběhu sezóny,“ vyhlíží pražský kemp startující v pondělí v hale Královka trenér Svitek.
03/06
Hráčky, které opouští ZVVZ USK Praha
S každým koncem sezony přichází i jisté změny v kádru. Někdy se to týká trenérů, jindy členů realizačního týmu. Ale to nejzajímavější se vždy děje u hráček. V našem družstvu se to týká konkrétně tří hráček, které v následující sezoně neobléknou dres ZVVZ USK Praha.
31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

U11

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA