Polovina ELW z pohledu čísel

Středečním utkáním skončila první polovina základní části Euroligy. Podívali jsme se na statistiky uplynulých sedmi kol a na to, jak v nich obstál ZVVZ USK Praha nebo jednotlivé hráčky našeho týmu. V jedné české písničce se zpívá: „…statistika nuda je…“, tak se podíváme, jestli je to pravda.

Nejdůležitější statistikou z pohledu týmu je tabulka euroligové skupiny A, v té si USK vede nad míru dobře. Zde týmu patří druhá příčka. Se stejným bodovým ziskem, bohužel kvůli horší bilanci vzájemného zápasu s prvním Jekatěrinburgem, jsme druzí.

Druhé místo nám patří i ve statistice vstřelených bodů, s průměrem 83 bodů na zápas zaostáváme za prvním týmem o 4 body.

Z pohledu obrany, nám patří jednoznačně první místo. S 58,1 obdržených bodů na zápas máme nejlepší obranu v celé Eurolize. ZVVZ USK Praha dominuje ještě v doskocích, v ziscích a také ve statistice double-double.

Co říkají individuální statistiky? Ani v těch si hráčky ZVVZ USK Praha nevedou špatně. Rozebereme si jednotlivé individuální činnosti a podíváme se, jak obstojí svěřenkyně Natálie Hejkové s evropskou konkurencí.

Co se týče průměrného počtu nastřílených bodů na zápas, tak Alysse Thomas patří s 19,1 bodů druhá pozice. V celkovém počtu nastřílených bodů za 7 utkání v základní části, patři Alysse třetí příčka. První Mavunga (BLMA)má však dva odehrané zápasy k dobru.

Královna doskoku, i tak by se dala pojmenovat Alyssa. 11, 9 doskoků na zápas jí přisoudilo první místo mezi všemi hráčkami Euroligy. Na desátém místě s téměř 8 doskoky na zápas je Brionna Jones.

Na dělené třetí příčce v blocích je Marija Režan. Její průměr 2,7 bloku na 40 odehraných minut je skvělá bilance. První místo jí vyfoukla Mavunga, ale jak bylo řečeno, ta má odehrány o dva zápasy více.

I v asistencích máme hráčku na bedně, je jí Cristina Ouviňa. Ta si připisuje skoro 6 asistencí na zápas.

A už jsme zase u Alyssy, ta jednoznačně dominuje statistice zisků, konkrétně 4 zisky na zápas jí pasují do role neotřesitelné jedničky.

Hráčka s číslem 25 dominuje ještě ve statistice užitečnosti, tam její průměr dosahuje na číslo 27,6. A na konec číslo 4, tolik double-double má na svém kontě Alyssa Thomas.

Tak co říkáte, je statistika nuda?

Nejbližší domácí zápasy

12/02od 18:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
KP Brno
19/02od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Reyer Venezia (ITA)

1.liga

19/01
Pražská derby

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha129
DSK Levhartice Chomutov37
UMMC Ekaterinburg (RUS)88
ZVVZ USK Praha (CZE)65

AktualityZobrazit vše

26/01
Finále s dvojitým přídavkem pro žabiny
Hradec Králové proti Brnu. Zdánlivě stejně složení pohárového finále jako před rokem mělo vidět kutnohorské publikum. Jenže Lvice, které obhajují zlato z Karlových Varů, vyzvaly Žabiny. Pro ně to mohl být první velký úspěch v jedné ze čtyř soutěží, do kterých letos nastoupily.
24/01
Final Four českého poháru 19/20
Čtyři nejlepší týmy Českého poháru žen a před nimi volná cesta k trůnu. Stačí vyhrát poslední dva zápasy, což se však na víkendovém Final 4 v Kutné Hoře může povést jedinému. Je však jisté, že to bude jeden ze čtveřice KP Brno, Žabiny Brno, Sokol Hradec Králové a BLK Slavia Praha, kdo v neděli v podvečer zvedne nad hlavu pohár pro vítěze?
22/01
Boj o první místo v tabulce
Dva nejproduktivnější týmy Euroligy se dnes utkaly o to, kdo se osamostatní v euroligové tabulce skupiny A na prvním místě. ZVVZ USK Praha bohužel nedokázalo s Jekatěrinburgem držet krok a připisuje si druhou porážku v letošním ročníku Euroligy.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Extraliga U19

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA