Polovina ELW z pohledu čísel

Středečním utkáním skončila první polovina základní části Euroligy. Podívali jsme se na statistiky uplynulých sedmi kol a na to, jak v nich obstál ZVVZ USK Praha nebo jednotlivé hráčky našeho týmu. V jedné české písničce se zpívá: „…statistika nuda je…“, tak se podíváme, jestli je to pravda.

Nejdůležitější statistikou z pohledu týmu je tabulka euroligové skupiny A, v té si USK vede nad míru dobře. Zde týmu patří druhá příčka. Se stejným bodovým ziskem, bohužel kvůli horší bilanci vzájemného zápasu s prvním Jekatěrinburgem, jsme druzí.

Druhé místo nám patří i ve statistice vstřelených bodů, s průměrem 83 bodů na zápas zaostáváme za prvním týmem o 4 body.

Z pohledu obrany, nám patří jednoznačně první místo. S 58,1 obdržených bodů na zápas máme nejlepší obranu v celé Eurolize. ZVVZ USK Praha dominuje ještě v doskocích, v ziscích a také ve statistice double-double.

Co říkají individuální statistiky? Ani v těch si hráčky ZVVZ USK Praha nevedou špatně. Rozebereme si jednotlivé individuální činnosti a podíváme se, jak obstojí svěřenkyně Natálie Hejkové s evropskou konkurencí.

Co se týče průměrného počtu nastřílených bodů na zápas, tak Alysse Thomas patří s 19,1 bodů druhá pozice. V celkovém počtu nastřílených bodů za 7 utkání v základní části, patři Alysse třetí příčka. První Mavunga (BLMA)má však dva odehrané zápasy k dobru.

Královna doskoku, i tak by se dala pojmenovat Alyssa. 11, 9 doskoků na zápas jí přisoudilo první místo mezi všemi hráčkami Euroligy. Na desátém místě s téměř 8 doskoky na zápas je Brionna Jones.

Na dělené třetí příčce v blocích je Marija Režan. Její průměr 2,7 bloku na 40 odehraných minut je skvělá bilance. První místo jí vyfoukla Mavunga, ale jak bylo řečeno, ta má odehrány o dva zápasy více.

I v asistencích máme hráčku na bedně, je jí Cristina Ouviňa. Ta si připisuje skoro 6 asistencí na zápas.

A už jsme zase u Alyssy, ta jednoznačně dominuje statistice zisků, konkrétně 4 zisky na zápas jí pasují do role neotřesitelné jedničky.

Hráčka s číslem 25 dominuje ještě ve statistice užitečnosti, tam její průměr dosahuje na číslo 27,6. A na konec číslo 4, tolik double-double má na svém kontě Alyssa Thomas.

Tak co říkáte, je statistika nuda?

Nejbližší domácí zápasy

26/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
BK ST - U19 Chance
  
 
 

1.liga

17/08
příprava 1.ligy

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

18/09
ELW začíná na konci listopadu
Jak jsme vás již informovali, kluby a národní federace se měli do pondělí 14. září vyjádřit, ke které variantě se přiklání. I když rozhodování skončilo vyrovnaně (9 týmů a 5 federací zvolilo variantu 1, stejný počet klubů a federací zvolilo variantu 2), sekretariát FIBA Europe rozhodl, že soutěž odstartuje na konci listopadu variantou 1.
15/09
Začíná play-off WNBA
Po všech restrikcích, které se na americké půdě objevily ohledně pandemie koronaviru, se podařilo uspořádat a dohrát základní část WNBA. I díky tomu dneska začíná Play-off. V prvním kole, které se hraje na jedno vítězné utkání, na sebe narazí Washington proti Phoenixu, druhý zápas si zahrají Connecticut s Chicagem.
13/09
Formát ženské Euroligy
Po zasedání boardu FIBA, které se uskutečnilo 1. září, nebylo jasné jak, kdy a v jakém formátu se ženská Euroliga odehraje. Proto FIBA minulé pondělí svolala mimořádnou online konferenci všech týmů, které letos mají právo startovat v nejlepší ženské klubové soutěži včetně basketbalových federací, kterým kluby podléhají.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Naše přípravky na Sofijském náměstí

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA