Nepřesvědčivé výkony nás stály první místo

17.11.2019
Slovanka a Levhartice byly nad naše síly

USK PRAHA : BASKET SLOVANKA 61:69

Sobotní zápas nám přinesl další pražské derby – tentokrát se Slovankou. Do zápasu jsme šli s jasnými cíly a to ovládnout prostor pod košem a být agresivní. Ovšem první poločas nám nenabídnul ani jedno z toho. Odehráli jsme nejhorší první poločas z letošní sezóny. Neměli jsme absolutně co nabídnout. I tak bylo poločasové skóre 23:31 ještě přijatelné. Ve třetí čtvrtině jsme se probrali a dokonce jsme několikrát dokázali stáhnout rozdíl ve skóre na jeden bod. Ale to bylo bohužel z naší strany vše. Slovanka se opírala především o velmi dobrou úspěšnost trojek, které nám v závěru zlomily vaz.

USK PRAHA : LEVHARTICE CHOMUTOV 58:61

Po včerejší první prohře v sezóně jsme si v neděli chtěli spravit chuť. Ale opak byl pravdou. Chomutovské levhartice, vedené 42 bodovou Valentýnou Kadlecovou, byli po konci zápasu ty šťastnější. Průběh prvního poločasu přinesl divákům v hale Královka velmi vyrovnanou bitvu, čemuž odpovídají i výsledky čtvrtin – 14:15 a 15:14. I po poločase bylo utkání vyrovnané, ani jeden z týmů si nevytvořil větší bodový náskok. A tak se šlo do vyrovnané koncovky. 41vteřin do konce zápasu jsme za stavu 54:55 dostali trojku, která rozhodla zápas.