Seznamte se, Cristina Ouviňa

Popovídali jsme si s Cristinou Ouviňou, novou rozehrávačkou ZVVZ USK Praha. Dozvíte se například, na co se ráda dívá v TV nebo s jakým číslem bude hrát.

Hola Cristina, jak se máš?
Ahoj, mám se dobře. Díky za optání.

Já děkuju, že sis udělala čas pro naše fanoušky a zodpověděla nám pár otázek. Začneme jednoduchou otázkou, proč sis vybrala USK Praha?
Šla jsem do USK, protože v mých očích je to jeden z nejlepších týmů v Evropě. Sídlí v Praze a to je nejkrásnější město. Chtěla jsem najít rovnováhu mezi basketbalovým a soukromým životem a tady cítím, že se mi to může podařit.

Na dresu máš číslo 5, je to tvé oblíbené číslo?
Vybrala jsem si číslo 5, protože když jsem šla hrát do Polska, dali mi pětku a od té doby jsem si jí nechala. Byla to moje první zahraniční zkušenost, ale dost dobrá.

Popíšeš nám svoji basketbalovou cestu?
Začala jsem s basketem, když mi bylo 8 let. Profesionálně jsem začala hrát v 16 ve svém rodném městě Zaragoza. Tam jsem byla 6 let a potom jsem se vydala do Polska. V Krakově se mi zalíbilo a tak jsem tam strávila 4 roky. Pak jsem zkusila ruský Orenburg, život tam je hodně jiný než ve Španělsku. Tým i klub byl dobrý, ale bylo to tam těžké. Pak jsem se přestěhovala do Bourges na dva roky a teď jsem v Praze v USK.

Znáš se s nějakou ze svých spoluhráček?
Znám Val (Valériane Vukosavljević, pozn. redakce.), odehrály jsme spolu v Bourges jednu sezónu.

Hrála jsi v 4  státech, jaké ovládáš jazyky?
Umím španělsky a anglicky. Mluvím trošku polsky. Snad je čeština podobná polštině, třeba se naučím aspoň jednoduché české věty.

4 různé státy, takže i dost rozdílné kuchyně, jaké máš ráda jídlo a co třeba české pivo?
Mé oblíbené jídlo je tortilla de patata (vaječná omeleta s bramborem; neplést s pšeničnou nebo kukuřičnou plackou, pozn. redakce), jamón a vlastně cokoliv, co je španělské. Zatím jsem nevyzkoušela české jídlo, mám ráda polskou kuchyni, tak snad je to podobné. Taky se těším v zimě na polévky, mojí nejoblíbenější je boršč. Pivo nepiji, tak možná jen malinko ochutnám.

Co ráda děláš ve volnu?
Ráda se scházím s lidmi mimo basketbalový svět, třeba posedět v kavárně. Nebo jen doma odpočívat u TV. Vloni jsem se začala učit na kytaru, doufám, že v tom budu pokračovat.

Na co ráda koukáš?
Mám ráda thrillery.

Říkáš, že jsi začala hrát na kytaru, jakou hudbu posloucháš?
Hodně druhů, nemám konkrétní žánr, španělskou hudbu, regeton, atd.

Co si slibuješ do nové sezóny?
Chci pracovat na plno, nasadit vysokou laťku a dál se zlepšovat.

Děkuji za příjemný rozhovor a těšíme se, až tě uvidíme hrát. Hodně štěstí!
Také děkuji a přijďte se podívat ne jen na mě, ale na celý USK.

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

02/03
Do playoff s KP Brno

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha155
BK ST - U19 Chance35
Castors Braine (BEL)65
ZVVZ USK Praha (CZE)89

AktualityZobrazit vše

31/05
ELW kronika očima ZVVZ USK Praha
Skvělou sezonu předvedl ZVVZ USK Praha na euroligových palubovkách. Ze 14 zápasů jich 12 vyhrál a patřil k nejproduktivnějším týmům v celé soutěži. Pojďme si zrekapitulovat, jak se vlastně celá jízda Euroligou vyvíjela.
28/05
Kapitánský medailonek
Řekněme si to narovinu. V českých končinách byste těžko hledali basketbalovou hráčku, která svoji dlouhou kariéru spojila pouze s jedním klubem. Řeč není o nikom jiném než o Kateřině Elhotové, která v dresu ZVVZ USK Praha nastupuje od roku 2006.
25/05
Příjemné ukončení Charitativního Final Four
Symbolickou tečkou jsme ukončili Charitativní Final Four, kterého se zúčastnily čtyři nejlepší kluby ženské basketbalové ligy. Zástupce nadace Koše proti drogám předal šek paní prezidentce České asociace sester, která si v nabitém programu našla čas, aby osobně poděkovala nadaci, ale i všem, kteří přispěli projektu #pomahamesestrickam.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Jsme zpátky v tréninku!

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA