Velký návrat ve druhé půli přinesl Lvicím první výhru

Zhruba 20 hodin po úvodním utkání na EuroBasketu 2019 byly české basketbalistky už zase zpátky na palubovce, aby poměřily své síly s reprezentací Švédska. Ta včera přehrála jasně Černou Horu, a tak by si dnes mohla zajistit postup ze skupiny. Naopak Češky ztratily po dobrém výkonu zápas s favorizovanou Francií, takže vítězstvím by se jim do postupové matematiky hodilo.

Pokud včera Lvice udělaly svým výkonem trenéru Svitkovi radost, dnes měl od začátku vrásky na čele. Švédky vstoupily do zápasu mnohem aktivněji. Jejich dobrý start podpořila i úspěšná střelba, takže se hned zkraje soupeřkám odpoutaly. Švédská defenziva navíc nenechala Češkám moc prostoru k nerušenému zakončení. To odnesla úspěšnost střelby. Lvice za první půli trefily jedinou trojku oproti pěti švédským.

 

Češky tak často zakončovaly nejen pod tlakem obrany, ale také ubývajícího času na útok. Při nepříznivém skóre postupně vyprchával energie. Švédky se prosazovaly ve hře 1 na 1 a to znemožňovalo stáhnout jejich náskok. Když navíc z poslední akce prvního poločasu trefila Zahui trojku, vzrostlo české manko na nepříjemných 14 bodů. Švédky za druhou čtvrtinu pokořily českou obranu 30 body.

 

Češky věděly, že chtějí-li se zápasem ještě něco udělat, mají na začátku druhého poločasu jednu z posledních šancí. Jenže Švédky opět trefily trojku a jejich náskok narostl na 17 bodů. Zdálo se, že s českými nadějemi je amen, ale pak trefila těžkou střelu kapitánka Hejdová a vyhecovala tým k lepšímu výkonu. Švédky už se tolik neprosazovaly proti české defenzivě. Pravda, v útoku si Lvice pomohly třemi trojkami, ale hlavně zlepšily hru na doskoku. Rychle se soupeřkám přibližovaly a před koncem třetí čtvrtiny dokázaly smazat celé 14bodové manko.

 

Čtvrté dějství otevřela těžkou trojkou Kateřina Elhotová a dostala Češky poprvé od stavu 19:16 do vedení. Pak vzaly vývoj do svých rukou české pivotky Březinová se Štěpánovou. Jen ale vytáhly místo svého obvyklého působiště dál od koše. Soupeřky zaskočily přesnou střelbou z dlouhé vzdálenosti a samy pro sebe si tak otevřely i cestu ke koši. Tu po krásných kombinacích využívala především Březinová. Lvice si díky tomu a především díky pevné defenzivě vypracovaly až 13bodové vedení. S blížícím se koncem zápasu směřovaly Češky k důležitému vítězství, o které je nemohlo připravit už ani závěrečné snížení modrožlutých.

 

Česká republika – Švédsko 71:64 (14:14; 30:44; 52:53)

Březinová 23, Štěpánová a Elhotová Kat. po 14, Hejdová 11, Bartáková 4, Vyoralová 3, Krakovičová 2, Elhotová Kar., Voráčková a Vojtíková 0 - Zahui 19, Halvarsson 12, Eldebrink F. 11

TH: 16/11 - 14/10

Trojky: 8 - 8

Doskoky: 33 - 29

Zisky: 10 - 10

Ztráty: 17 - 18

Asistence: 23 - 18

Fauly: 18 - 17

 

Štefan Svitek: "Gratuluji všem hráčkám k jejich dnešnímu výkonu, energii a týmového duchu. Musíme ale vidět taky tu odvrácenou stranu zápasu. Začali jsme dobře. Vzali jsme si ponaučení ze včerejška, kdy Švédsko v úvodu zápasu s Černou Horou získalo velký náskok. Chtěli jsme udržet vyrovnaný zápas, což se nám povedlo v první čtvrtině. Ve druhé čtvrtině prakticky neexistovala naše obrana. Nechali jsme soupeřky dávat trojky, celkem 30 bodů. Věděli jsme, že do druhého poločasu musíme vstoupit tvrději. Věděli jsme, co musíme dělat v útoku a to se nám začalo dařit. Trefili jsme i střely z dálky. To nás vrátilo zpátky do hry a nakonec i dovedlo k úspěchu."

Renáta Březinová: "Jsem ráda, že jsme zápas vyhrály. Samozřejmě, hrály jsme lépe ve druhém poločase, dokázaly jsme lépe bránit. A tím to bylo. Jednoduché. (smích)"

Zdroj: ČBF

Nejbližší domácí zápasy

28/09od 17:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Slovanka MB
30/10od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
Cukurova Basketbol (TUR)

1.liga

12/05
1.místo v 1.lize

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

19/08
Hráčky USK a jejich léto
Naše hráčky zahájily minulý týden přípravu na nadcházející sezonu. Zeptali jsme se jich, jaké bylo jejich léto. Pro dnešek tu máme odpovědi nováčka týmu a zkušeného matadora.
12/08
Lvice skončily na ME U20 na konečném 9. místě
10/08
Mladé české basketbalistky znovu porazily Švédsko
České basketbalistky do dvaceti let vkročily lépe do zápasů o umístění. V dnešním utkání proti Švédsku, se kterým se střetly i ve skupině, dominovaly a zítra si zahrají zápas o celkové 9. místo na evropském šampionátu.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Začátek sezóny

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA