Bývalá hráčka ZVVZ USK Praha je viceprezidentkou basketbalových operací v NBA

Dvojnásobná olympijská vítězka Swin Cash získala významnou funkci v basketbalových New Orleans Pelicans. V klubu NBA se stane viceprezidentkou basketbalových operací.

Devětatřicetiletá mistryně světa z roku 2010 z České republiky a bývalá hráčka ZVVZ USK Praha bude mít na starosti skauting a dohled nad rozvojem hráčů.

Pelicans za sebou mají nepovedenou sezonu NBA, v níž nepostoupili do play off.

V letní pauze je čekají důležité kroky. Na draftu 20. června mají první volbu, v níž si patrně vyberou předpokládanou superhvězdu Ziona Williamsona, a navíc musí vyřešit situaci kolem nespokojené star Anthonyho Davise.

Klubové vedení prochází velkými obměnami, do čela nastoupil David Griffin, další funkcionářskou posilou se stal Trajan Langdon.

V New Orleans angažovali Cash měsíc poté, co šéf NBA Adam Silver uvedl, že by v lize měly ženy dostávat více prostoru v důležitých rolích, jako jsou trenérky či rozhodčí.

Cashová získala třikrát titul ve WNBA. V letech 2003 a 2006 vyhrála soutěž s Detroitem, v roce 2010 se radovala se Seattlem.

Kariéru Cashová ukončila před třemi lety po 15 letech mezi profesionálkami, poté působila coby funkcionářka v New York Liberty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/basket/swin-cashova-viceprezidentka-new-orleans-pelicans.A190611_060811_sport-basket_ten

Nejbližší domácí zápasy

28/09od 00:00 /
ZVVZ USK Praha
Slovanka MB
  
 
 

1.liga

12/05
1.místo v 1.lize

Aktuální výsledky

 
 
 
 

AktualityZobrazit vše

23/07
Losování Euroleague Women
Dnes proběhl v Mnichově los Euroleague Women a EuroCup Women soutěží FIBA pro sezónu 2019/2020.
12/07
Okénko z WNBA
V ženském evropském basketbalu zavládl po konci mistrovství Evropy klid. V zámoří se však na palubovkách bojuje stále dál. Pojďte se s námi podívat na to, jak se daří našim dvěma hráčkám v WNBA, která je zhruba uprostřed sezóny.
28/06
Velký návrat ve druhé půli přinesl Lvicím první výhru
Zhruba 20 hodin po úvodním utkání na EuroBasketu 2019 byly české basketbalistky už zase zpátky na palubovce, aby poměřily své síly s reprezentací Švédska. Ta včera přehrála jasně Černou Horu, a tak by si dnes mohla zajistit postup ze skupiny. Naopak Češky ztratily po dobrém výkonu zápas s favorizovanou Francií, takže vítězstvím by se jim do postupové matematiky hodilo.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Finálový den MČR

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA