Bývalá hráčka ZVVZ USK Praha je viceprezidentkou basketbalových operací v NBA

Dvojnásobná olympijská vítězka Swin Cash získala významnou funkci v basketbalových New Orleans Pelicans. V klubu NBA se stane viceprezidentkou basketbalových operací.

Devětatřicetiletá mistryně světa z roku 2010 z České republiky a bývalá hráčka ZVVZ USK Praha bude mít na starosti skauting a dohled nad rozvojem hráčů.

Pelicans za sebou mají nepovedenou sezonu NBA, v níž nepostoupili do play off.

V letní pauze je čekají důležité kroky. Na draftu 20. června mají první volbu, v níž si patrně vyberou předpokládanou superhvězdu Ziona Williamsona, a navíc musí vyřešit situaci kolem nespokojené star Anthonyho Davise.

Klubové vedení prochází velkými obměnami, do čela nastoupil David Griffin, další funkcionářskou posilou se stal Trajan Langdon.

V New Orleans angažovali Cash měsíc poté, co šéf NBA Adam Silver uvedl, že by v lize měly ženy dostávat více prostoru v důležitých rolích, jako jsou trenérky či rozhodčí.

Cashová získala třikrát titul ve WNBA. V letech 2003 a 2006 vyhrála soutěž s Detroitem, v roce 2010 se radovala se Seattlem.

Kariéru Cashová ukončila před třemi lety po 15 letech mezi profesionálkami, poté působila coby funkcionářka v New York Liberty.

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/basket/swin-cashova-viceprezidentka-new-orleans-pelicans.A190611_060811_sport-basket_ten

Nejbližší domácí zápasy

10/01/20od 15:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
SBŠ Ostrava
18/12od 19:00 / Kralovka Arena
ZVVZ USK Praha (CZE)
TTT Riga (LAT)

1.liga

01/12
1.liga

Aktuální výsledky

Sokol H. Králové76
ZVVZ USK Praha103
ZVVZ USK Praha (CZE)102
Castors Braine (BEL)62

AktualityZobrazit vše

14/12
USK poráží Lvice
Poslední zápas v Renomia ženské basketbalové lize před Vánoci odehrál ZVVZ USK Praha v Hradci Králové. Tam se utkal s druhým týmem tabulky, domácími Lvicemi.
13/12
Polovina ELW z pohledu čísel
Středečním utkáním skončila první polovina základní části Euroligy. Podívali jsme se na statistiky uplynulých sedmi kol a na to, jak v nich obstál ZVVZ USK Praha nebo jednotlivé hráčky našeho týmu. V jedné české písničce se zpívá: „…statistika nuda je…“, tak se podíváme, jestli je to pravda.
12/12
Alyssa Thomas
Ve včerejším zápase proti Castors se povedl nejlepší výkon dosavadní euroligové sezóny. Zaznamenala ho naše hráčka Alyssa Thomas. Její fenomenální formu potvrzují i čísla a ta zní: 26 bodů, 18 doskoků, 4 zisky, 3 asistence a 45 užitečnost. Na všechny její body, které zaznamenala za necelých 35 minut, se můžete podívat v tomto článku.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Zápasová premiéra

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio lionsport.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA