Finálový den MČR

12.5.2019
Všechny tři medaile z MČR U17 zůstávají v Praze. Nejcennější kov získávají domácí hráčky USK Praha !
Titul Mistra ČR získávají hráčky USK Praha !!

Utkání o 3. místo HB Basket : Sokol Hradec Králové 49:42 ( 13: 16, 8.9, 14:5,14:12)

První poločas v režii Hradce Králové, který vynikal agresivní obranou, proti které se pražanky jen těžko prosazovaly a rychlým přechodem do útoku. Druhý poločas HB změnil obranu na zónovou proti které se hradecké lvice jen těžko prosazovaly. Třetí čtrtina tak rozhodla o vítězi v boji o bronz.

Gratulace týmu HB Basket, které bylo velmi bouřlivě hnáno za vítězstvím skandujícími fanoušky.

Finále: USK Praha : Basket Slovanka 77:64 (20:13,21:17,16:17,20:17)

Utkání dvou pražských týmů, které se v dlouhodobé soutěži dokázaly vzájemně porazit dalo očekávat velmi vyrovnané utkání.  Před téměř zaplněnou Folimankou to byly domácí hráčky, které byly správně namotivované a od začátku plnily pokyny svých trenérů. Velmi zodpovědná obrana, v útoku trpělivost i kolektivní pojetí bylo jejich hlavní zbraní. Hráčky USK si udělaly náskok již v první čtvrtině a prakticky nenastal moment, že by soupeřkám dovolily snížit náskok, který by ohrozil jejich jízdu za titulem. O vítězství rozhodla také vyšší střelecká produktivita domácích. V dresu USK dnes velmi vynikala Anna Machytková, která dokázala výborně ubránit Fučíkovou a zároveň patřila k nejlepším střelkyním svého týmu.

Slovanka, kterou opět vedla trojice Svatoňová, Brejchová a Fučíková a dnes se k nim přidala i Suchanová, nedokázala najít recept na dobře šlapající tým z USK. Určitě k tomu nemálo přispěla i skvělá atmosféra, kterou domácím i hostujícím hráčkám vytvořili fanoušci.

Body USK: Malíková 18, Zeithammerová 15, Machytková a Špelinová 12, Samouk 10, Žílová 8, Mádlová 2

Body Slovanka: Fučíková 17, Brejchová 14, Svatoňová a Suchanová 12, Falladová 6, Nádvorníková 2

Konečné pořadí: 1. místo USK Praha, 2.místo Basket Slovanka, 3. místo HB Basket, 4. místo Sokol  Nilfisk Hradec Králové.

Individulání ocenění: Nejvíce asistencí : Hibalová Jesika ( HB Basket)

Nejlépe doskakující hráčka: Šafránková  Nikola( Sokol HK)

Nejlepší střelec: Fučíková  Monika( Basket Slovanka)