ŽBL má první finalistky

2.4.2019
Pražské basketbalistky dnes zakončily na domácí palubovce semifinálovou sérii Ženské basketbalové ligy a staly se tak prvními finalistkami. Proti komu nastoupí ve finále ještě není jisté.

ZVVZ USK Praha – Sokol Nilfisk Hradec Králové – 103:72 (31:13, 25:21, 30:17, 17:21)

Do základní sestavy nastoupila pětice Thomas, Oblak, Ayayi, Režan a Kateřina Elhotová. Utkání zahájila dlouhou střelou za dva body Kateřina Elhotová. Domácí hráčky hned v úvodu kolektivním útokem rozebíraly obranu Hradce a rychle se ujaly vedení 17:2. Hradecké lvice se ze začátku střelecky trápily a nedokázaly si vytvořit volnou pozici k zakončení. Druhou čtvrtinu zahájily hostující hráčky lépe jak v obraně, tak v útoku. Domácí hráčky už neměly tolik volných střel jako v první čtvrtině a 3 minuty do konce poločasu se Hradec ujal vedení čtvrtiny 14:12. Poté se ale domácí hráčky zvedly a druhou čtvrtinu zvítězily 25:21. Nejlepšími střelkyněmi do poločasu byla Ayayi s 12 body a Kateřina Elhotová s 10 a Alyssa Thomas odváděla výbornou práci pod košem, kde za 16 odehraných minut nasbírala 14 doskoků. I druhý poločas zahájila Kateřina Elhotová svým nájezdem. Domácí pokračovaly a v pohledných individuálních útočných akcích a odskočily o dalších 13 bodů. Poslední čtvrtinu sice Pražanky prohrály o 4 body, ale ani to nic nezměnilo na tom, že ukončují semifinálovou sérii 3:0.

Body ZVVZ USK Praha: Režan 17, Elhotová Kat. 16, Thomas 15, Ayayi, Hanušová 14, Harrison 10, Oblak 8, Elhotová Kar. 5, Vyoralová, Romero 2

Hráčky ZVVZ USK Praha se tak stávají prvními finalistkami Ženské basketbalové ligy. Ve druhém semifinále dnes prodloužily sérii hráčky KP Brna, když na domácí půdě zvítězily 72:57 nad Žabinama, které vedou v sérii 2:1. Čtvrté utkání se odehraje 4. 4. 2019 od 17 hodin ve SH Rosnička.