Basketbalistky ZVVZ USK Praha postupují do semifinále ŽBL

19.3.2019
Dnešním duelem si hráčky z Královky zajistily postup do semifinále ŽBL. Ve čtvrtfinálové sérii zvítězily hráčky ZVVZ USK Praha 3:0 a postupují dále.

ZVVZ USK Praha – Slovanka MB 114:43 (23:15, 35:9, 32:11, 24:8)

Úvod do utkání domácím nevyšel stejně dobře jako v první zápase. Dlouho na tabuli svítilo skóre 2:2. Pražankám se bohužel nedařilo proměnit koše z krátké vzdálenosti. I mnoho ztrát trápilo domácí. První čtvrtina skončila vítězně pro USK 23:15. Nejlepší střelkyní byla Isabelle Harrison se 6 body. Druhá desetiminutovka byla na straně domácích koncentrovanější a útok přesnější. Obrana po celém hřišti znepříjemňovala hostujícím hráčkám přechod na útočnou polovinu. Ty potom měly problémy se zakončením během 24 sec.

Druhý poločas byl úplně odlišný od první půle. Vyšší úspěšnost střelby, lepší obrana. Velmi dobrý výkon převedla Isabelle Harrison, která měla 91% úspěšnost střelby. Díky týmovému výkonu domácí hráčky ZVVZ USK Praha zvítězily i po třetí vysokým rozdílem a postupují do semifinále ŽBL. Další utkání semifinále čeká tým ve středu 27. března od 18.00 proti vítězi čtvrtfinále Hradec – Nymburk.

Body ZVVZ USK Praha: Harrison 24, Romero 17, Thomas 14. Režan 12, Elhotová Kar. 10, Hanušová 9, Vyoralová 8, Elhotová Kat., Šípová 6, Oblak, Ayayi 4