Dostáváme se na první místo Extraligy U17

24.2.2019
V sobotním utkání porážíme Slovanku o 29 bodů!

USK Praha – Basket Slovanka 85:55

Průběh první čtvrtiny byl velmi vyrovnaný, což se od souboje prvních dvou týmu tabulky dalo čekat. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a na konci první čtvrtiny vedla Slovanka 17:19. Od druhé čtvrtiny naše děvčata zlepšila obranu. Lépe jsme se prosazovali i na útočné polovině a rozdíl ve skóre začal narůstat v náš prospěch. V poločase jsme vedli 41:33. Do druhého poločasu děvčata opět nastoupila ve velkém stylu a pomalu navyšovala svůj náskok. Ve čtvrté čtvrtině jsme se ještě pokusili smazat ztrátu z prvního vzájemného zápasu. To se nám povedlo, protože 3 vteřiny před koncem utkání získala míč a proměnila nájezd Petra Malíková. Za toto utkání zaslouží pochvalu Kateřina Zeithammerová, která dosáhla na velmi ceněný triple double za 16 bodů, 13 asistencí a 11 doskoků.

USK Praha – BK Studánka Pardubice 80:16

V nedělním zápase jsme přivítali v naší hale tým z Pardubic. Výkon, který jsme předvedli v sobotním zápase se Slovankou, se dal jen těžko zopakovat. Od začástku jsme měli problém se střelbou, nejspíše jsme si náboje vystříleli ve včerejším utkání. Naštěstí v obraně pracovala děvčata výborně a mnohokrát nedovolila soupeřkám ani vyhodit míč po koši z autu. Poločasové skóre bylo 38:12. Druhý poločas se odehrál v podobném stylu jako první. Velké množství neproměněných jednoduchých pozic a náš nepolevující tlak v obraně. Ten gradoval ve třetí čtvrtině, kdy děvčata soupeřkám nedovolila připsat ani jeden bod. V utkání se bodově prosadilo všech 12 hráček.