I z Ostravy přivážíme vítězství

22.2.2019
Basketbalistky ZVVZ USK Praha mají za sebou náročný týden. V úterý odcestovaly do Polkowic, kde odehrály poslední utkání základní části Evropské ligy, a odtud se vypravily přímo do Ostravy na další zápas. Po dlouhé výpravě se tak vrací domů se dvěma výhrami.

SBŠ Ostrava – ZVVZ USK Praha – 73:111 (14:23, 18:27, 17:31, 24:30)

Utkání odstartovalo v 17:30 v Ostravě. Do základní sestavy nastoupila pětice Thomas, Hanušová, Režan, Vyoralová a Kateřina Elhotová. Bodově otevřela utkání Alyssa Thomas svou střelou z podkoše. Pražanky se snažily využít především podkošové převahy, ale hned několik střel jim vypadlo z obroučky. Domácí hráčky naopak trefovaly koše z nájezdů a bodově si nenechaly české mistryně utéct, naopak se 2 minuty do konce čtvrtiny dostaly do vedení 14:12. Pražanky ale zareagovaly několika rychlými protiútoky a od soupeřek odskočily na 23:14. Ani druhou čtvrtinu nezahájily domácí hráčky vůbec špatně, ale Pražanky svou podkošovou převahou opět rychle odskočily v 5. minutě na 17 bodový náskok. Domácí hráčky ale často překonaly obranu Pražanek a druhá čtvrtina skončila 18:27.

Druhý poločas byl během prvních 2 minut 10:2 a domácí trenér musel zareagovat timeoutem. Pražanky ale pokračovaly v těsné obraně a v rychlých protiútocích a zvyšovaly tak neustále svůj bodový náskok. Do poslední čtvrtiny se tak šlo za stavu 49:81. Poslední čtvrtinu zahájily Pražanky šňůrou 13:0 a do překonání stobodové hranice jim zbývalo 8 bodů. Tomu se tak stalo necelých 6 minut do konce utkání, kdy trefila svůj nájezd Karolína Elhotová. Do konce utkání ještě přidaly Pražanky 11 bodů a z Ostravy vezou vítězství 111:73

Body ZVVZ USK Praha: Elhotová Kar. 19, Thomas 18, Režan 13, Vyoralová, Harrison 12, Oblak 9, Ayayi, Hanušová 8, Šípová 7, Elhotová Kat. 5