Poslední herní víkend před vánoční pauzou

2.12.2018
Po deseti odehraných zápasech jsme na druhém místě tabulky s bilancí 9 vítězství a jedné porážky

USK Praha – BK Havířov 76:47

Sobotní utkání jsme odehráli proti týmu Havířova, který do Prahy přijel jen s osmi hráčkami. Během prvního poločasu jsme si vybudovali náskok 21 bodů. V druhém poločase se utkání spíše dohrávalo. Lehce jsme polevili v agresivitě na obranné polovině, což se projevilo menším počtem přesilových situací, do kterých jsme se dostávali. Ve čtvrté čtvrtině jsme s Havířovem hráli vyrovnanou desetiminutovku, která skončila 17:17. Do zápasu nastoupilo všech 12 hráček a všechny odehrály nejméně deset minut. V zápase nás nejvíce trápila střelba a proměňování vyložených pozic z podkoše z čehož pramení i 24 útočných doskoků.

USK Praha – SBŠ Ostrava 97:47

Nedělní zápas s Ostravou měl velmi podobrý průběh jako ten sobotní. Jediným rozdílem byla úspěšnost zakončení, která oproti utkání s Havířovem byla mnohem lepší. V zápase jsme z 82 střelckých pokusů za dva body proměnili hned 44, což znamená úspěšnost 53%. Zápas byl rozhodnutý již v poločase, kdy náš náskok atakoval hranici 40 bodů. Do zápasu zasáhla všechna děvčata a každá si připsala nějaké body. Za tento zápas zaslouží pochvalu žákyně Julie Nekolná, která si připsala 14 bodů a 10 doskoků (z toho 8 útočných) za pouhých 14 minut na palubovce. Velmi zajímavým a úsměvným momentem tohoto utkání bylo právě střídání Julie. Julča před vstupem do zápasu zjistila, že nemá dres a musela si pro něj odběhnout do šatny:)