Mikulášská besídka a Food festival na Královce

Dnes, první adventní neděli, se proměnila SH Královka ve sportovní odpoledne plné zábavy. Nadace KOŠE PROTI DROGÁM si totiž připravila Mikulášskou besídku společně s Food Festivalem. Akce se mohli zúčastnit všichni příznivci sportu, především basketbalu, trenéři a hlavně rodiče s dětmi.

Mikulášska besídka odstartovala první adventní neděli ve dvě hodiny odpoledne ve SH Královka. Pro všechny účastníky byl naplánovaný bohatý program. Nejen děti si tak mohly zpříjemnit den s nepříznivým počasím, odpolednem plné sportu a zábavy. Pro malé děti ale i větší sportovce, bylo nachystáno celkem 21 sportovních stanovišť, kde každý prokazoval své dovednosti. Například na stanovišti „Big shoes“ se musely děti nazout do bot o velikosti 50 a v nich přeběhnout celé hřiště. Všechny děti se s touto disciplínou statečně popraly a to i ti nejmenší. Čekalo je ale hned několik dalších stanovišť, na kterých musely překonat opičí dráhu, přeskakovat překážky, přeběhnout atletický žebřík, udělat kotrmelec, dále zdolat závod jako rak, sesbírat co nejrychleji tenisové míčky, přeskakovat panáka nebo kutálet medicinbal ale také nakreslit obrázek.

Na každém stanovišti byly přítomny hráčky ZVVZ USK Praha a dorostenecké hráčky, které dětem ukazovaly jak správně svou zastávku zdolat. Proto také nechyběla ani stanoviště s basketbalovými dovednostmi jako střelba na koš, trefit vytyčený cíl, točit míčem kolem hlavy a pasu a děti tak byly pod tím nejlepším dohledem. Děti si také mohly nechat namalovat různé masky na obličej od KISS patrolek. Co by to ale bylo za Mikulášskou besídku bez Mikuláše, anděla a čerta? Ani ti na akci samozřejmě nechyběli a děti jim musely buď odříkat básničku nebo zazpívat písničku.

Nadace KOŠE PROTI DROGÁM si tento rok připravila něco speciálního i pro rodiče a dospělé, a to gastronomický zážitek v podobě Food Festivalu, kde mohli ochutnat celou řadu dobrot. Art hotel si totiž připravil kuchyni z Japonska, Itálie, samozřejmě i typické české pokrmy, ochutnávku vín a na závěr nechyběly sladké tečky.

Mikulášské besídky se zúčastnilo celkem 130 dětí. Účastníky doprovázel celou akcí moderátor Jan Smetana, který se zhostil i role Dje, a nechyběly ani vánoční písničky. V polovině besídky vystoupil mistr světa ve Freestyle fotbalu Jan Weber, který předváděl neuvěřitelné kousky nejen s fotbalovým míčem, ale i s hakisakem, dvacetikorunou nebo dokonce s Tic Tacem. Své vystoupení završil tm, že si nasadil pásku přes oči a své dovednosti pak předváděl poslepu. Na závěr proběhla autogramiáda hráček ZVVZ USK Praha a společné focení. Všem zúčastněným děkujeme, především dětem za předvedené výkony a těšíme se na další sportovní akci.

Nejbližší domácí zápasy

24/03od 00:00 / SH Královka
ZVVZ USK Praha
Slovanka MB
  
 
 

1.liga

10/03
Čtvrtfinále 1.ligy

Aktuální výsledky

Slovanka MB
ZVVZ USK Praha
Fenerbahce Istanbul (TUR)65
ZVVZ USK Praha (CZE)77

AktualityZobrazit vše

22/03
Pojeďte s námi na Final 4 do Šoproně
Všechny naše fanoušky zveme na výjezd do Šoproně na EuroLeague Women Final 4.
20/03
EuroLeague Women Final 4 po roce opět v Šoproni
FIBA Europe dnes oznámila, že v termínu 12. – 14. 4. 2019, se v maďarské Šoproni uskuteční finálový turnaj Evropské ligy.
19/03
Basketbalistky ZVVZ USK Praha postupují do semifinále ŽBL
Dnešním duelem si hráčky z Královky zajistily postup do semifinále ŽBL. Ve čtvrtfinálové sérii zvítězily hráčky ZVVZ USK Praha 3:0 a postupují dále.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

V dohrávce s Chomutovem prohráváme o 10 bodů

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA