Mikulášská besídka a Food festival na Královce

Dnes, první adventní neděli, se proměnila SH Královka ve sportovní odpoledne plné zábavy. Nadace KOŠE PROTI DROGÁM si totiž připravila Mikulášskou besídku společně s Food Festivalem. Akce se mohli zúčastnit všichni příznivci sportu, především basketbalu, trenéři a hlavně rodiče s dětmi.

Mikulášska besídka odstartovala první adventní neděli ve dvě hodiny odpoledne ve SH Královka. Pro všechny účastníky byl naplánovaný bohatý program. Nejen děti si tak mohly zpříjemnit den s nepříznivým počasím, odpolednem plné sportu a zábavy. Pro malé děti ale i větší sportovce, bylo nachystáno celkem 21 sportovních stanovišť, kde každý prokazoval své dovednosti. Například na stanovišti „Big shoes“ se musely děti nazout do bot o velikosti 50 a v nich přeběhnout celé hřiště. Všechny děti se s touto disciplínou statečně popraly a to i ti nejmenší. Čekalo je ale hned několik dalších stanovišť, na kterých musely překonat opičí dráhu, přeskakovat překážky, přeběhnout atletický žebřík, udělat kotrmelec, dále zdolat závod jako rak, sesbírat co nejrychleji tenisové míčky, přeskakovat panáka nebo kutálet medicinbal ale také nakreslit obrázek.

Na každém stanovišti byly přítomny hráčky ZVVZ USK Praha a dorostenecké hráčky, které dětem ukazovaly jak správně svou zastávku zdolat. Proto také nechyběla ani stanoviště s basketbalovými dovednostmi jako střelba na koš, trefit vytyčený cíl, točit míčem kolem hlavy a pasu a děti tak byly pod tím nejlepším dohledem. Děti si také mohly nechat namalovat různé masky na obličej od KISS patrolek. Co by to ale bylo za Mikulášskou besídku bez Mikuláše, anděla a čerta? Ani ti na akci samozřejmě nechyběli a děti jim musely buď odříkat básničku nebo zazpívat písničku.

Nadace KOŠE PROTI DROGÁM si tento rok připravila něco speciálního i pro rodiče a dospělé, a to gastronomický zážitek v podobě Food Festivalu, kde mohli ochutnat celou řadu dobrot. Art hotel si totiž připravil kuchyni z Japonska, Itálie, samozřejmě i typické české pokrmy, ochutnávku vín a na závěr nechyběly sladké tečky.

Mikulášské besídky se zúčastnilo celkem 130 dětí. Účastníky doprovázel celou akcí moderátor Jan Smetana, který se zhostil i role Dje, a nechyběly ani vánoční písničky. V polovině besídky vystoupil mistr světa ve Freestyle fotbalu Jan Weber, který předváděl neuvěřitelné kousky nejen s fotbalovým míčem, ale i s hakisakem, dvacetikorunou nebo dokonce s Tic Tacem. Své vystoupení završil tm, že si nasadil pásku přes oči a své dovednosti pak předváděl poslepu. Na závěr proběhla autogramiáda hráček ZVVZ USK Praha a společné focení. Všem zúčastněným děkujeme, především dětem za předvedené výkony a těšíme se na další sportovní akci.

Nejbližší domácí zápasy

  
 
 
  
 
 

1.liga

12/05
1.místo v 1.lize

Aktuální výsledky

ZVVZ USK Praha
Žabiny Brno
Sopron Basket (HUN)53
ZVVZ USK Praha (CZE)64

AktualityZobrazit vše

13/06
Nakonec drama, ale i tak vítězné
České basketbalistky dnes otevřely mezinárodní turnaj na pražské Královce vítězstvím nad Maďarskem. Přes dobré tři čtvrtiny nakonec domácím fanouškům připravily nervydrásající konec. Nakonec ale po prvním dnu mají do tabulky turnaje dva body, stejně jako Lotyšsko. S ním se utkají zítra.
12/06
Bývalá hráčka ZVVZ USK Praha je viceprezidentkou basketbalových operací v NBA
Dvojnásobná olympijská vítězka Swin Cash získala významnou funkci v basketbalových New Orleans Pelicans. V klubu NBA se stane viceprezidentkou basketbalových operací.
05/06
Lvice mají první výhru. Otočily zápas s Portugalskem
Pro české basketbalistky dnes na Královce pokračovala příprava před mistrovstvím Evropy, na které přesně za 20 dnů odcestují. Stále se musely obejít bez zdravotně indisponované dvojice Kateřina Elhotová – Alena Hanušová, k týmu se zatím nepřipojila ani Kia Vaughn.

Facebook Feed

USK mládežZobrazit vše

Finálový den MČR

Kalendář<   ZÁŘÍ 2016   >

ŽBL DOMÁCÍEUROLIGA DOMÁCÍ
ŽBL VENKUEUROLIGA VENKU
ZVVZ ENVEN PRIMA TV KOH-I-NOOR KISS radio peakshop.cz Nadace KPD Gatorade Auto Štěpánek RENOMIA Hotel Diplomat Prague

USK BASKETBAL s.r.o. / adresa haly: Sportovní hala Královka / Nad Královskou oborou 51 / 170 00 Praha 7

© 2016 ZVVZ USK PRAHA