Basketbalistky ZVVZ vítězí v posledním kole ŽBL před reprezentační pauzou

9.11.2018
Basketbalistky USK Praha v dnešním 9. kole Ženské basketbalové ligy hostily na své palubovce tým SBŠ Ostrava. Tým z Ostravy přijel na Královku s deseti hráčkami. Ve stejném počtu nastoupily i domácí hráčky.

ZVVZ USK Praha – SBŠ Ostrava 135:47 (41:7, 34:13, 29:14, 31:13)

Kapitánka Kateřina Elhotová v dnešním utkání nenastoupila z důvodu nachlazení. Za domácí nehrála dnes ani Alyssa Thomas, která kvůli drobnému zranění raději utkání vynechala. V základní sestavě nastoupily Alena Hanušová, Karolína Elhotová, Tereza Vyoralová, Marija Režan a Valériane Ayayi. Domácí si vytvořily hned v úvodu 7 bodobé vedení, na které hostující trenér reagoval timeoutem. V prvních deseti minutách díky velmi dobré obraně si domácí basketbalistky vytvořily vedení 41:7. Ve druhé čtvrtině se v prvních pěti minutách basketbalistkám USK moc nedařilo a nastřílely jen 8 bodů. Zato hostujícím hráčkám se podařilo nastřílet 7 bodů. Druhá pětiminutovka už byla lepší a domácí do poločasu nastřílely ještě 26 bodů. Poločasové skóre svítilo na tabuli 75:20. Do druhé půli vstoupily domácí hráčky opět nátlakovou obranou po celém hřišti a získávay tak díky vynuceným chybám míče. V prvních minutách to vypadalo, že opět domácí budou diktovat tempo hry, ale hráčky Ostravy se trefily dvakrát po sobě z tříbodové vzdálenosti a po odehraných sedmi minutách vedly 14:13. Ke konci třetí čtvrtiny domácí opět zabraly v obraně a otočily skóre na svoji stranu. 100bodovou hranici pokořila autorka krásné euroligové trojky v závěru utkání Teja Oblak proti Bourges. Do poslední čtvrtiny domácí nastoupily s vedením 70 bodů. Posledních 10 minut základní hrací doby si domácí basketbalistky stále navyšovaly svůj náskok a nakonec dovedly další ligové utkání do vítězného konce s konečným výsledkem 135:47. Hráčky čeká od pondělí reprezentační pauza, kdy se rozjedou do reprezentací. O reprezentaci vás budeme informovat v nacházejících článcích.