5.11.2018
Porážka ve Vansdorfu a vítězství v Mladé Boleslavi

sobota 3. 11. 2018 Basket Severočesko - USK Praha „B“ - 67 : 48

(14:13  19:14  9:16  23:5)

Dlouhá cesta k sobotnímu utkání se na nás jistě podepsala. Začátek utkání byl průměrný, ale mnoho hráček si asi myslelo, že utkání se uhraje samo bez většího úsilí. Obrana byla velmi pasivní a bohužel postrádala spolupráci (především verbální, ale i aktivní spolupráci při odstupování či při řešení „clon“). V útoku jsme hrály velmi staticky bez snahy o rychlý přesun na útočnou polovinu soupeřek a se stálou snahou dostat míč na Julii, což v mnoha případech nevycházelo a ztrácely jsme míče. Nutno připomenout, že se nám nedařilo střelecky,  jen  úspěšnost pod košem byla nevalná – 27 %,  při střelbě z delší vzdálenosti to bylo ještě horší a k tomu 29 ztrát. Bodově se výrazně prosadila jen Julie Nekolná. Sice si zahrály všechny hráčky, ale výsledek byl velmi nelichotivý.

Body: Nekolná 21 b. (TH 10/6, 1 x „3“), Kačírková 7 b. (TH 4/2, 1x „3“), Mynářová 6 b. (TH 4/0), Heřmanová 4 b. (TH 4/2), Vaňková 3 b. (TH 4/1), Pajkrtová 2 b. (TH 4/0), Zídková 2 b., Sklenaříková 2 b., Kozáková 1 b. (TH 2/1)

neděle 4. 11. 2018 Basket Pastelka MB - USK Praha „B“ - 73 : 84

(10:19  20:18  23:20  20:27)

V neděli jsme utkání zahájily o poznání lépe (1. čtvrtina – 10:19), ale již druhá čtvrtina nás vrátila opět „na zem“, soupeřky nás v této části hry přehrály. Vytratila se kolektivní hra, což jsme si musely důrazně připomenout při oddechovém čase.

Naštěstí to z části pomohlo a výsledek utkání jsme pevně držely ve svých rukách a ž do konce utkání, přičemž si opět zahrály všechny hráčky.

Podržela nás Anička Hranáčová na rozehrávce i bodovým příspěvkem a utkání se povedlo Kačce Mynářové.

Body: Nekolná 26 b. (TH 4/2), Hranáčová 20 b. (TH 8/4), Mynářová 10 b. (TH 4/0, ), Pajkrtová 8 b. (TH 1/1, 1 x „3“), Kačírková 5 b. (1 x „3“), Vaňková 4 b. (TH 2/0), Zídková 4 b. (TH 2/1, 1 x „3“), Heřmanová 2 b., Petráňová 2 b. (TH 2/2), Sklenaříková 2 b., Zachová 1 b. (TH 2/1)