Z italského Schia vezeme vítězství

1.11.2018
Basketbalistky ZVVZ USK Praha uspěly i v druhém venkovním utkání v nové sezoně Evropské ligy. Na hřišti italského Schia zvítězily 69:50 a rázně tak vykročily za svým cílem v podobě postupu ze skupiny.
Familia Schio - ZVVZ USK Praha - 50:69 (10:17, 20:20, 9:16, 11:16)

Pražanky v Itálii vedly téměř celý zápas, ale v první půli s nimi domácí hráčky ještě držely krok. Do druhého poločasu vstoupily české mistryně šňůrou 9:0, kterou táhla kapitánka Kateřina Elhotová, a vytvořily si dvouciferné vedení. To už nepustily, a naopak v poslední čtvrtině náskok ještě navýšily až na 22 bodů.

Vedle Elhotové, která dala 12 bodů, byly klíčovými postavami pivotky. Alyssa Thomas byla se 19 body nejlepší střelkyní, Marija Režan přidala 14 bodů a 11 doskoků. Také Valeriane Ayayi dala 14 bodů.

Pražanky daly zpod koše o 20 bodů více než domácí tým, a to i přesto, že Schio vyhrálo na útočné doskoky 17:10. Klíčem k úspěchu byla padesátiprocentní úspěšnost střelby za dva body.

Příští týden ve středu se hráčky USK poprvé představí doma na Královce proti Bourges.

Body ZVVZ USK Praha: Thomas 19, Režan, Ayayi 14, Elhotová Kat. 12, Hanušová 6, Romero, Elhotová Kar. 2