Ze Strakonic vezeme vítězství 124:44

14.10.2018
Hráčky ZVVZ USK Praha dnes zavítaly do Strakonic, kde odehrály 4. kolo Ženské basketbalové ligy. Svým soupeřkám U19 Chance daly 124 bodů.

U19 Chance – ZVVZ USK Praha – 44:124 (10:34, 13:36, 9:35, 12:19)

4. kolo Ženské basketbalové ligy dnes odstartoval pro hráčky ZVVZ USK Praha od 17 hodin ve Strakonicích. Do základní sestavy nastoupila Hanušová, Thomas, Ayayi, Oblak a Kateřina Elhotová. Pražanky zahájily utkání šňůrou 8:0, po které se poprvé prosadila domácí hráčka Tomšovicová. Celoplošná obrana hráček ZVVZ USK Praha dělala domácím problémy a první čtvrtinu zakončila svými trestnými hody Ayayi a do druhé čtvrtiny se šlo za stavu 34:10. Tu zahájila po zisku Leticia Romero svým nájezdem. I v druhé čtvrtině ale jasně dominovaly Pražanky a od domácích hráček do poločasu utekly o dalších 23 bodů. Poločasové skóre tak ukazovalo 70:23. Ve třetí čtvrtině dovolily Pražanky svým soupeřkám střelit pouze 9 bodů, a v útoku daly 100. bod v 9. minutě. Do posledních deseti minut utkání tak šlo za 73 bodového rozdílu, který ještě Pražanky do konce utkání navýšily na rozdíl 80 bodů. Ze Strakonic tak vezou hráčky ZVVZ USK Praha jasné vítězství 124:44. Double-double zaznamenala Marija Režan, která k 17 bodům přidala 12 doskoků. Stejný počet bodů si také připsala Renáta Březinová s Alyssou Thomas.

Body ZVVZ USK Praha: Režan, Březinová, Thomas 17, Romero 14, Elhotová Kat. a Kar. 11, Hanušová, Ayayi, Vyoralová 9, Oblak 6 a Brabencová 4

Další utkání odehrají hráčky ZVVZ USK Praha na domácí palubovce, ve středu 17. 10. 2018, od 18 hodin proti DSK Basketball Nymburk.