Ze Slovanky vezeme vítězství o 92 bodů

7.10.2018
Hráčky ZVVZ USK Praha i ve druhém kole ŽBL překonávají stobodovou hranici a poráží Slovanku MB 130:38. Tým nastoupil poprvé v kompletní sestavě a na kontě tak mají druhou výhru.

Slovanka MB – ZVVZ USK Praha – 38:130 (10:32, 9:26, 6:36, 13:36)

Dnes se od 17 hodin odehrálo 2. kolo ŽBL, ve kterém nastoupily hráčky ZVVZ USK Praha proti Slovance MB. Pražanky přistoupily k utkání velmi zodpovědně, a tak taky úvod utkání vypadal. Už v prvních pěti minutách zápasu odskočily hráčky ZVVZ USK Praha od svých soupeřek na 10 bodový rozdíl, který pak stále navyšovaly. Necelé tři minuty do konce první čtvrtiny si Pražanky nenechaly dát od soupeřek ani jeden koš a prvních deset minut utkání zakončily skórem 32:10. Druhou čtvrtinu otevřela svou úspěšnou střelou nejlepší střelkyně domácích Monika Satoranská, to byly ale jediné dva body, které si Pražanky nechaly dát během dalších 7 minut. Rychlými protiútoky a jednoduchými koši stále navyšovaly skóre a do poločasu už vítězily o 39 bodů. Ani druhý poločas ale hráčky ZVVZ USK Praha nepolevily v dobré obraně a třetí čtvrtinu zvítězily o dalších 30 bodů, 36:6. Stobodovou hranici překročila Alena Hanušová svým nájezdem už ve druhé minutě poslední čtvrtiny, a do konce utkání přidaly ještě dalších 30 bodů. Utkání tak skončilo vysokým rozdílem 130:38 a Pražanky si tak připisují další zaslouženou výhru. Do utkání nastoupily všechny hráčky, které se také bodově podílely na konečném výsledku.

Další kolo odehrají už v úterý v Brně, kde se od 18 hodin postaví ve SH Rosnička Brno, proti Žabinám Brno, které zvítězily v posledním kole proti Sokolu Hradci Králové 77:68.

Body ZVVZ USK Praha – Elhotová Kar. 23, Režan 21, Hanušová 19, Thomas 14, Vyoralová, Elhotová Kat. 12, Ayayi 10, Romero, Oblak 8, Březinová 2, Šípová 1