České basketbalistky vybojovaly divizi A, Veronika Voráčková MVP

Ve včerejším semifinále porazily české basketbalistky domácí Rumunky a zajistily si tak místo nejen ve finále, ale také postup do divize A. Dnes si to ve finále rozdaly proti Bělorusku, které porazily o 21 bodů a z Rumunska přivážejí zlaté medaile. Veronika Voráčková byla zařazena do All Star pětky, a byla vyhlášena jako MVP turnaje.

Semifinále
Česká republika – Rumunsko 65:62 (15:6, 14:17, 15:19, 21:20)

České reprezentantky vstoupily do semifinálového utkání velmi dobře, kdy si od svých soupeřek vytvořily prvních deset minut náskok o 9 bodů. Rumunky začaly rozdíl z první čtvrtiny rychle stahovat a z utkání bylo nakonec drama. České basketbalistky ale nenechaly ani minutu dostat Rumunky do vedení, a tak si vysloužily postup do finále. Julie Pospíšilová přispěla za 30 minu 11 body, 4 doskoky a 5 asistencemi. Veronika Voráčková dala za 32 minut 4 body, 4 doskoky, 2 asistencemi a 5 zisky.

Finále
Bělorusko – Česká republika – 47:68 (13:22, 10:12, 15:19, 9:15)

Finálové utkání odehrály české basketbalistky s Běloruskem. V prvních deseti minutách si stejně jako v semifinálovém utkání vytvořily 9tibodový náskok, který ale na rozdíl od včerejšího utkání stále navyšovaly, a nakonec si pro zlaté medaile došly jednoznačným vítězstvím 68:47. Veronika Voráčková přispěla 12 body, 7 doskoky a 2 asistencemi a Julie Pospíšilová dala 8 bodů připsala si 12 doskoků a 2 asistence.

1. místo - Česká republika
2. místo - Bělorusko

3. místo - Litva

Veronika Voráčková byla vyhlášena do All-Star mezi nejlepší pětku a také získala ocenění MVP celého turnaje s průměrem 11 bodů, 7,6 doskoků a 3,6 asistencí. Moc gratulujeme nejen Veronice, ale celému týmu ke zlatu a k postupu do divize A.