Druhý finálový souboj v Brně

28.4.2018
Basketbalistky ZVVZ USK Praha mají za sebou první utkání ve finálové sérii Ženské basketbalové ligy. Na domácí palubovce zvítězily proti svým soupeřkám z KP Brna 79:61. Druhé utkání se odehraje na půdě brněnských hráček od 18 hodin. Bronzové medaile vybojovaly hráčky DSK Basketball Nymburk.

V prvním finálovém utkání zvítězily hráčky ZVVZ USK Praha rozdílem 18 bodů. Prvních deset minut utkání se Pražankám nevyvedl a prohrály je 18:21. Do poločasu ale skóre otočily na svou stranu a vytvořily si jedenáctibodový náskok. Druhý poločas pak měly obhájkyně titulu pod kontrolou a zvítězily 79:61. Nejlepší střelkyní byla s 19 body Kateřina Elhotová, která přidala 5 doskoků a 3 asistence. Druhé utkání se odehraje v neděli 29. 4. 2018 od 18 hodin na Hale Vodova v Brně.

Souboj o třetí místo se dobojovalo ve čtvrtek 26. 4. 2018, ve kterém získaly bronzové medaile hráčky DSK Basketball Nymburk, které porazily ve třech zápasech Sokol Nilfisk Hradec Králové.

Další domácí utkání odehrají Pražanky 2. 5. 2018 ve SH Královka.