Z Brna vezeme vítězství 127:48

14.3.2018
Dnes se od 19 hodin utkal tým ZVVZ USK Praha ve 21. kole Ženské basketbalové ligy proti poslednímu týmu v tabulce, Technic Brno. Pražanky dominovaly v útoku a sto bodů daly už ve třetí čtvrtině. Z Brna si tak přivážejí vítězství 127:48.

Technic Brno – ZVVZ USK Praha – 48:127 (17:32, 13:36, 6:34, 12:27)

Utkání odstartovalo od 19 hodin na palubovce Technic Brno. Do základní sestavy nastoupila pětice Režan,  Zahui, Romero, Xargay a Elhotová Kateřina. Zápas otevřela hned v prvních vteřinách Kateřina Elhotová svým nájezdem. Po stavu 7:0 se poprvé prosadily domácí hráčky, konkrétně Kamila Selucká. Hráčky ZVVZ USK Praha ale využívaly rychlé protiútoky a převahu pod košem a svůj bodový náskok navýšily do konce první čtvrtiny na 32:17. V druhé desetiminutovce měly domácí hráčky problém se přes obranu Pražanek prosadit, naopak hráčkám ZVVZ USK Praha padalo. Do druhého poločasu tak šly s náskokem 36 bodů. Druhý poločas odstartovaly Pražanky nekompromisně. Daly v ní 34 bodů a nechaly si od soupeřek dát pouze 6. Čtyři vteřiny do konce třetí čtvrtiny dala Karolína Elhotová tříbodovou střelu a třetí desetiminutovku tak upravila na 100:36. Do konce utkání ještě stihly Pražanky přidat 27 bodů, a z Brna tak odvážejí vítězství 127:48.

Do utkání zasáhly všechny hráčky a všechny se také bodově prosadily. Nejlepší střelkyní tohoto utkání byla Alena Hanušová, která soupeřkám nasázela 26 bodů. Amanda Zahui přispěla 22 body a Marija Režan 18. Leticia Romero svými 16 asistencemi tak překonala nejen svůj, ale dosavadní rekord celé ŽBL, z 15 na 16 asistencí.

Ivan Beneš: „Dnešní zápas byl spíše o útoku, což se nejspíš líbilo divákům, trenérům už tolik ne, protože padalo moc bodů. V prvním poločase nám domácí nastříleli asi 7 trojek. V druhém poločase jsme zlepšili obranu a tím jsme v zápase dominovali.“

Body ZVVZ USK Praha: Hanušová 26, Zahui 22, Režan 18, Pospíšilová 11, Elhotová Kar. 10, Brabencová 8, Romero 8 + 16 asistencí, Voráčková, Xargay 7,  Krejzová 6, Elhotová Kat. 4