Do play off z druhého místa!

12.3.2018
Nedělní prohra se Slovankou a druhé místo po základní části

USK Praha - BK Levhartice Chomutov 72:51

V sobotu 10. 3. 2018 jsme pravé poledne strávili opět na Královce, tentokrát v přítomnosti týmu BK Levhartice Chomutov. Ačkoliv jsme všechny čtvrtiny zápasu vyhráli, tak průběh zápasu tak jednoznačný nebyl. Během zápasu jsme hodněkrát chybovali v základních věcech jako například: neproměňování jasných pozic z podkoše, špatné odstavování hráče, nepřesné přihrávky atd. Soupeř nelenil a za naše chyby nás okamžitě trestal. Náš tým střelecky význačně podpořila Anička Merhautová, která v prvním poločase nastřílela 22 bodů. Dobré odstupování ze slabé strany předvedli pivoti. Konečný stav zápasu byl 72:51 a my jsme se tak mohli zaslouženě radovat. Pro nás tato výhra byla dalším krůčkem k dosažení prvního místa v tabulce celé soutěže. Bohužel po odehrání nedělního zápasu se zdá, že si naše holky myslí, že stříbro nám sluší víc. (viz níže)

USK Praha - Basket Slovanka 68:76

Do nedělního zápasu jsme vstupovali plné odhodlání, nasazení a s jasným cílem vyhrát. Bohužel na hřišti vše vypovídalo o naprostém opaku. Náš nedělní soupeř, Basket Slovanka, nikdy nedaruje nic zadarmo a ani dnes tomu nebylo jinak. Slovanka předvedla velkou bojovnost a chuť vyhrát. Nemůžeme říct, že my bychom něco takového nepředvedli, nebo se o to minimálně nepokusili. Bohužel v takovýchto zápasech nestačí bojovat jen vybrané minuty, „když se nám zrovna chce“, ale je třeba „fungovat“ celý zápas, což jsme tentokrát nedokázali. Zápas tedy končí za stavu 68:76. Na výsledku se podepsalo mnoho faktorů ( přístup hráček, opět neproměňování vyložených šancí, odstavování hráče („záda“) a  špatná koncentrace na zápas.) Nezbývá nám nic jiného, než se z chyb poučit a příště je neopakovat. Toto totiž není žádný konec, ale teprve začátek! V neposlední řadě si musíme uvědomit, že zlato se nosí vždycky lépe než stříbro.