Vítězíme nad Hradcem

10.3.2018
Basketbalistky ZVVZ USK Praha se dnes představily na domácí palubovce ve 20. kole proti Sokolu Nilfisk Hradec Králové.

ZVVZ USK Praha – Sokol Nilfisk Hradec Králové 75:59 (29:13, 13:16, 10:14, 23:16)

Úvodní rozskok vyhrály soupeřky z Hradce, které byly i autorkami prvních bodů utkání, přesněji úspěšnou trojku dala Kristýna Minarovičová. Domácí hráčky měly vlažnější začátek utkání, ale od druhé minuty otočily a díky precizní obraně, získaly mnoho balonů po vynucených chybách Hradce. První desetiminutovka skončila díky skvělé týmové práci pro USK 29:13. Ve druhé fázi, ale začal tlak ze strany hradeckých lvic a 16bodové manko začaly rychle stahovat. To se jim také podařilo až na rozdíl 4bodů. Domácím se nedařilo v útoku a na doskoku. Tři minuty před koncem 2. čtvrtiny, ale opět soupeřkám odskočily. Rozehrávačky ZVVZ USK Praha vytvářely výborné pozice pro své spoluhráčky, které díky přesným přihrávkám snad zakončily. Hostům se přestala dařit střelba ze střední a dlouhé vzdálenosti a domácí tak bod po bodu navyšovaly svůj náskok. Týmy odcházely do šaten za stavu 42:29 pro domácí. Hradec měl v prvním poločase 50% úspěšnost z tříbodové vzdálenosti, kdy proměnily hráčky 5 z 10 střel, naopak domácím se střelba z dlouhé vzdálenosti nedařila a po 20minutách měly basketbalistky USK Praha na svém kontě 1 proměněnou trojku z 11 střel. Do druhého poločasu nastoupila stejná sestava jako na začátku utkání, ve složení Xargay – Romero – Režan – Zahui a Kateřina Elhotová. První minuta třetí čtvrtiny byla z obou stran na body neplodná. První body vstřelila Kateřina Elhotová po individuální akci. Domácím basketbalistkám se ve třetí části moc nedařilo a zaznamenaly mnoho ztrát ze kterých Hradce opět těžil a snížil na rozdíl 9bodů. V posledních deseti minutách se hráčkám Hradce podařilo opět přiblížit a hrát tak vyrovnanou hru s basketbalistkami ZVVZ USK Praha. Kateřina Elhotová úspěšnou trojkou navýšila domácí vedení a Pražanky stihly ještě navýšit své vedení a zápas nakonec skončil 75:59 pro domácí.