V prvním čtvrtfinálovém zápase rozhodla o vítězi první čtvrtina

28.2.2018
Dnes od 15 hodin nastoupily hráčky ZVVZ USK Praha proti favorizovanému ruskému celku UMMC Jekatěrinburg. Od samého začátku budily domácí hráčky respekt a už v první čtvrtině byl 19bodovým rozdílem nastaven průběh utkání. Z Ruska vezeme porážku, ale play off serii mají Pražanky šanci vyrovnat příští týden ve středu na domácí půdě.

UMMC Jekatěrinburg – ZVVZ USK Praha – 97:70 (26:7, 26:19, 23:19, 22:25)

Do základní sestavy nastoupila pětice Xargay, Bonner, Zahui, Režan a Elhotová Kateřina. První střelu utkání měla domácí hráčka Maya Moore, avšak neúspěšnou. Ve druhém útoku domácích ale proměnila hned střelu tříbodovou a odstartovala tak první čtvrtfinálové utkání Evropské ligy. Domácí hráčky si na útočné polovině krásně podávaly míč a rozhazovaly tak obranu pražských mistryň. Naopak Pražanky měly velké potíže si vůbec střeleckou pozici vytvořit a po stavu 8:0 zareagovala trenérka Natália Hejková timeoutem. První koš hráček USK dala Kateřina Elhotová. Ruský celek ale opět rychle zareagoval dalšími body a dosahovaly tak stále většího vedení. Po týmové hře domácích na útočné polovině, a dobré obraně tak první čtvrtina skončila 26:7. Druhou desetiminutovku zahájily opět domácí svou tříbodovou střelou. Pražanky se ale začaly snažit běhat rychle dopředu z čehož několikrát úspěšně zakončily a donutily si tak, po stáhnutí bodového rozdílu na 36:19, vzít domácího trenéra timeout. I přes snahu rychlého útoku Pražanek, dala svou 3. trojku Maya Moore a opět svůj tým dostala na 20bodový rozdíl, který stále navyšovaly. V útoku držela tým USK pouze Kateřina Elhotová s 11 body, ale nikdo další se k ní výrazně nepřipojil. Poločasové skóre tak skončilo 52:26. Druhý poločas byl ze strany Pražanek bodově výraznější. K Elhotové se střelecky připojila Režan se Zahui a poslední desetiminutovku dokonce zvítězily 25:22. Domácí hráčky měly 75% úspěšnost z tříbodového oblouku (16/12, Maya Moore – 7/5). Největšími oporami domácího celku bylo trio Moore-Meesseman-Griner, které daly dohromady 64 bodů. Největší statistický rozdíl byl u ukazatele doskoků, kde domácí hráčky přeskákaly Pražanky o 20 míčů. Utkání nakonec skončilo skórem 97:70. Pražanky tak mají poslední možnost sérii vyrovnat příští středu, 7. 3. 2018 na domácí palubovce ve SH Královka.

Body ZVVZ USK Praha: Elhotová Kat. 17, Zahui 13, Režan 12, Hanušová 11, Elhotová Kar. 5, Xargay 4, Romero 2