První domácí utkání roku 2018 vítězíme

6.1.2018
Utkání prvního týmu v tabulce proti poslednímu dnes čekal na diváky na Královce. Hráčky ZVVZ USK Praha se utkaly proti U19 Chance od 17 hodin a roli favorita předváděly už od první minuty. První domácí utkání v tomto roce vítězíme 108:33.

ZVVZ USK Praha – U19 Chance – 108:33 (34:5, 21:10, 31:7, 22:11)

Hráčky ZVVZ USK Praha nastoupily do prvního domácího utkání tohoto roku v 8 hráčkách ale podobně na tom byl i tým U19 Chance, který přijel s 9 hráčkami. I přes to Pražanky nastoupily do utkání jako jasný favorit, jelikož se jako první v tabulce utkaly proti poslednímu týmu. Od prvních minut bylo vidět, kdo má navrch. Po šňůře 16:0 byl hotsující trenér donucen si vzít timeout. Ale i po timeoutu strakonické hráčky měly často problém přejíti na útočnou polovinu. První koš hostujících hráček trefila až ze své individuální akce and-one Tereza Šípová v 5. minutě. Druhou čtvrtinu zahájila hostující kapitánka Jeništová. Strakonické hráčky tak po následující tříbodové střele Józové daly během první minuty druhé čtvrtiny stejně bodů, kolik zvládly dát za čtvrtinu první. Hráčky ZVVZ USK Praha pokračovaly v nátlakové obraně přes celé hřiště a díky snadným ziskům tak stále navyšovaly své bodové konto. V poločasové pauze tak svítilo na tabuli skóre 55:15.

Druhý poločas opět měly navrch domácí hráčky, kdy po 6. minutách hry bylo skóre třetí čtvrtiny 19:3. Díky pohledným útočným akcím tak zbývalo domácím hráčkám v poslední čtvrtině pro překročení stobodové hranice vstřelit pouhých 14 bodů. Tu pokořila 4 minuty do konce utkání Leticia Romero svým nájezdem. Do konce utkání ještě Pražanky přidaly 8 bodů a utkání skončilo 108:33. Hráčky ZVVZ USK Praha živil v tomto utkání nejvíce rychlý protiútok a v postupném útoku využívaly své podkošové převahy. Nejlepší střelkyní byla Alena Hanušová s 20 body a double-double zahrála Marija Režan s 19 body a 12 doskoky.

Body ZVVZ USK Praha: Hanušová 20, Režan 19, Krejzová 15, Elhotová Kateřina, Bonner 13, Romero 12, Voráčková 10, Elhotová Karolína 6