Z Brna přivážíme vítězství

9.12.2017
Dnes čekal hráčky ZVVZ USK Praha zápas v Brně. Od 15:30 se postavily proti KP Brno, které porazily 87:66. Nejlepší střelkyní byla Dewanna Bonner s 21 body.

KP Brno - ZVVZ USK Praha - 66:87 (24:24, 11:22, 18:15, 13:26)

Dnes v 15:30 odstartovalo 12. kolo Ženské basketbalové ligy, kde se Pražanky utkaly proti KP Brnu. Utkání zahájila Amanda Zahui střelou za 2 body. Nejvyšší náskok, který si Pražanky během první čtvrtiny byly schopny vytvořit bylo 5 bodů. Domácím hráčkám ale padalo z dlouhé vzdálenosti a první čtvrtina skončila vyrovnaně vysokým skorem 24:24. Ve druhé čtvrtině Pražanky domácím odskočily o 11 bodů a do druhého poločasu vstupovaly za stavu 46:35. Druhý poločas otevřela Marija Režan. Domácí hráčky sice nedotáhly bodový náskok Pražanek, ale ve třetí čtvrtině se vzdálily jen o další 3 body. Poslední desetiminutovka ale patřila hráčkám ZVVZ USK Praha, kde ještě stihly odskočit na konečných 22 bodů. Z dvanáctého kola si tak přivážejí další vítězství, 87:66. Nejlepší střelkyní uktání byla s 21 body Dewanna Bonner.

Body ZVVZ USK Praha: Bonner 21, Režan 17, Zahui 16 (12 doskoků), Voráčková, Elhotová Kat. 11, Romero 6, Xargay 3, Elhotová Kar. 2

Další utkání čeká Pražanky v Evropské lize, 13. 12. 2017, které odehrají ve Francii proti Bourges Basket.