Nymburk porážíme 105:58

2.12.2017
Hráčky ZVVZ USK Praha dnes odehrály 11. kolo ŽBL v neobvyklý čas. V 1 hodinu se střetly na palubovce DSK Basketball Nymburk.

DSK Basketball Nymburk – ZVVZ USK Praha – 58:104 (14:23, 20:28, 15:28, 9:26)

Utkání proti DSK Basketball Nymburk odstartoval už v 1 hodinu. Do zápasu nastoupila základní sestava Xargay, Režan, Zahui, Bonner a Elhotová Kateřina. První koš trefila z výskoku Amanda Zahui po spolupráci s Marii Režan. Tři minuty od startu zápasu svítilo na tabuli skóre 7:0. Po timeoutu domácího trenéra se ale nymburské hráčky vzchopily a dokázaly skóre otočit ve svůj prospěch 12:11. To si ale Pražanky dlouho nenechaly líbit. Po pohledných akcích v útoku, a především zlepšené obraně navýšily svůj bodový náskok na 23:14. V první čtvrtině se na skóre podílely pouze tři hráčky, a to Xargay s 11 body, Bonner s 8 a Zahui se 4. Druhou čtvrtinu zahájila domácí hráčka Linskens. Oba dva týmy byly střelecky při chuti, a to i potvrzovalo poločasové skóre 34:51. Druhý poločas zahájily Pražanky ve své režii. Domácí trenér si musel vzít po 4 odehraných minutách dva timeouty, kdy čtvrtinu prohrávaly už 0:14. Ani to ale nepomohlo a domácí hráčky ztrácely jeden míč za druhým. První koš trefily domácí hráčky až v 5. minutě, ale Pražanky už měly dostačující náskok si utkání pohlídat až do konce Konečný stav ještě upravily na 105:58 a překročily tak další stobodovou hranici v české lize. Do zápasu se zapojily všechny hráčky a každá se bodově podílela na konečném stavu.

Body ZVVZ USK Praha: Zahui 17, Bonner 16, Xargay 15, Režan 12, Elhotová Kat., Romero 11, Elhotová Kar. 9, Voráčková, Brabencová 6, Pospíšilová 2

Další utkání čeká hráčky ZVVZ USK Praha v Evropské lize, kdy přivítají na domácí palubovce ve středu 6. 12. 2017 od 19 hodin belgický celek Castors Braine.