Porážíme Trutnov i Hradec Králové

19.11.2017
Skvělé výkony a další dvě výhry

USK Praha - BK Loko Trutnov 87:45

První víkendové utkání jsme odehráli proti Trutnovu ve sportovní hale na Folimance. Toto prostředí pro nás nebylo nové, již minulý rok jsme na Folimance několik utkání odehráli. Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem: ubránit nejlepší hráčky soupeře a co nejrychleji se dostat do vedení. Vstup do ukání se povedl na jedničku. Po první čtvrtině jsme vedli o 15 bodů a v poločase byl zápas rozhodnutý. V druhém poločase žádný nečekaný zvrat nepřisel, zápas skončil vysokým rozdílem čtyřicetidvou bodů. Do zápasu nastoupilo všech dvanáct hráček a nejlepšími střelkyněmi se staly: Merhautová(17), Zeithammerová (14) a Machytková (14).

USK Praha - Sokol Nilfisk Hradec Králové 77:51

Do nědělního utkání s Hradcem jsem nastupovali jako favorité. Zápas měl podobný průběh jako sobotní utkání s Trutnovem. Díky skvělé obraně a agresivnímu presu jsme si hned v prnví čtvtině vybodovali patnáctibodový náskok a v poločase jsme šli do šatny za stavu 51:26. Ve druhém poločase dostly šanci zejména mladé hráčky z kategorie U15 a využily svých minut velmi dobře. Nejlepšími střelkyněmi byly: Zeithammerová(16), Merhautová(13) a Gallasová (12). Po osmém kolem EXU17 zůstáváme jediným neporaženým týmem.