Z Hradce Králové vezeme vítězství 81:63

18.11.2017
Reprezentační pauza skončila a hráčky ZVVZ USK Praha se opět po více jak týdnu sešly pohromadě a dnes je čekalo utkání v Hradci Králové. Pražanky se musely obejít bez zraněné Kateřiny Elhotové a Aleny Hanušové.

Sokol Nilfisk Hradec Králové – ZVVZ USK Praha – 63:81 (21:23, 14:18, 12:21, 16:19)

Utkání odstartovalo v 16 hodin v hale Sokol Hradec Králové. Domácí hráčky si od začátku utkání držely mírný náskok. Ten ale v 7. minutě Pražanky dotáhly a od stavu 19:19 poprvé v utkání začaly vést. Nejvíce se prosazovala dvojice Amanda Zahui s Martou Xargay, které v první čtvrtině daly dohromady 19 bodů z 23. Druhou čtvrtinu zahájila Veronika Voráčková svým nájezdem. Hradecké lvice se ale od svých soupeřek nevzdálily na víc jak pět bodů a v 5. minutě dokonce srovnaly na stav 30:30. Ke konci prvního poločasu ale dokázaly hráčky ZVVZ USK Praha odskočit na rozdíl 6 bodů.

Třetí čtvrtina odstartovala za stavu 35:41. V 5. minutě snížila svou tříbodovou střelou hradecká hráčka Březinová na 4bodový rozdíl. Pražanky využívaly nepřesných střel domácích k doskokům a k následným rychlým protiútokům, díky kterým šly do poslední čtvrtiny s 15 bodovým náskokem. Ten si hráčky z Královky pohlídaly do konce utkání a zvítězily tak v 9. kole ŽBL proti Sokolu Nilfisk Hradci Králové 81:63. Nejlepší střelkyní byla Amanda Zahui s 23 body a double-double přidala Dewanna Bonner se 17 body a 10 doskoky.

Body ZVVZ USK Praha: Zahui 23, Xargay, Bonner 17, Režan 10, Romero, Voráčková 6, Elhotová Kar. 2

Další utkání čeká hráčky ZVVZ USK Praha ve středu 22. 11. 2017 od 19 hodin, kde přivítají na domácí palubovce dalšího euroligového soupeře, francouzský tým ESBVA-LM.