Opět překonáváme 100bodovou hranici

28.10.2017
Basketbalistky ZVVZ USK Praha hostily dnes na Královce Slovanku MB. Od 17.00 mohli diváci vidět euroligový tým na posledním domácím utkáním před začátkem reprezentační pauzy, která je na programu od příští neděle.

ZVVZ USK Praha – Slovanka MB - 127:36(34:9, 32:4, 31:12, 30:13)

Slovanka přijela na Královku s 10 hráčkami. Ve stejném počtu nastoupily i domácí basketbalistky. Kristýna Brabencová a Julie Pospíšilová dnes nehrály, protože odpoledne odehrály utkání za dorostenky, a přispěly tak k vysoké výhře 94:35 nad Strakonicemi. Prvními minuty v ŽBL v dresu USK odehrála nová posila Dewanna Bonner a je vidět, že je v dobré formě. Soupeřkám nasázela 25 bodů.

Od prvních minut zápasu bylo jasné, kdo je na palubovce favoritem. Domácí díky skvělé celoplošné obraně získávaly po chybách Slovanky mnoho balonů, které po zisku přeměňovaly do rychlých protiútoků, ze kterých padaly jednoduché koše. V každé čtvrtině překonalo USK 30 bodovou hranici. Magickou 100bodou hranici překonala Veronika Voráčková ve druhé minutě  4. čtvrtiny. Skvělý týmový výkon ZVVZ USK Praha znamenal další výhru v řadě. Další zápas sehrají Pražanky v Rusku ve středu 1. 11. od 17.00 našeho času proti týmu Dynamo Kursk.