Na Edenu vítězíme 98:69

21.10.2017
Dnes čekal hráčky ZVVZ USK Praha pražský soupeř z Edenu, který ještě v této sezoně na domácí palubovce neprohrál. Domácí neporazitelnost ale dnes Pražanky z Královky přerušily, když porazily BLK Slavia Praha 98:69.

BLK Slavia Praha – ZVVZ USK Praha – 69:98 (18:27, 16:22, 13:26, 22:23)

Utkání odstartovalo od 19 hodin na pražské Slavii na Edenu. Hráčky Slavie hned v úvodu potvrdily, jak jsou na domácí palubovce silné v útoku a zahájily utkání šňůrou 5:0. Tu ale přerušila Amanda Zahui ve druhé minutě utkání. Do 6. minuty dokázaly domácí hráčky držet vedení, ale po stavu 11:10 se po rychlých protiútocích hráčky ZVVZ USK Praha ujaly vedení až do konce zápasu. V poslední vteřině ještě upravila skóre svou střelou za tři body Karolína Elhotová na 27:18. Druhou čtvrtinu odstartovaly svou střelou opět domácí hráčky. Na to ale hráčky USK ihned odpověděly a opět navyšovaly své bodové vedení. Do poločasu se tak nastupovalo za stavu 34:49. Ve třetí čtvrtině dokázaly odskočit hráčky ZVVZ USK Praha o dalších 13 bodů a utkání tak měly do konce zápasu pod kontrolou. Do zápasu ještě stihly nastoupit mladé naděje Brabencová s Pospíšilovou, které se i bodové prosadily. Nejlepší střelkyní byla v tomto utkání Karolína Elhotová s 21 body (trojky 6/4, 7 doskoků). Dvouciferný počet bodů přispěly i ke konečnému skóre 98:69, Zahui s 19 body, Elhotová Kateřina s 16, Hanušová s 15 a Romero s 12.

Body ZVVZ USK Praha: Elhotová Kar. 21, Zahui 19, Elhotová Kat. 16, Hanušová 15, Romero 12, Xargay 8, Režan 4, Brabencová 2 a Pospíšilová 1

Nejbližší utkání čeká hráčky ZVVZ USK Praha ve středu, kde se opět představí v Evropské lize na domácí palubovce proti CCC Polkowice od 19 hodin ve SH Královka.